Заради полицейската акция срещу кмета на Стамболийски и областен координатор на ГЕРБ в Пловдив Георги Мараджиев от ГЕРБ поискаха оставката на вътрешния министър Иван Демерджиев.
На брифинг в парламента и в присъствието на цялата парламентарна група на ГЕРБ-СДС председателят Десислава Атанасова оспори начина на задържането на кмета на Стамболийски и я нарече "полицейска репресия"
"Кое наложи отново да се нахлува по такъв безобразен начин във фабриката на семейството на г-н Мараджиев, с множество представители на полицията с качулки. Ако има някакви данни за извършени от него престъпления, той да не бъде поканен или призован по реда, който съществува в Наказателно-процесуалния кодекс. За нас това е поредна демонстрация на полицейщина и категоричен опит да не говорим за провалите за провалите на МВР, за загиналите полицаи, за мигрантската криза и нейното неовладяване."
Тома Биков коментира от своя страна:
"Целта на тази акция е довечера в новините първата новина да бъде тази, а не да бъде поредният провал на Иван Демерджиев като министър на вътрешните работи. И ако на г-н Демерджиев му е останала малко достойнство и малко мисъл за Министерството на вътрешните работи, още днес трябва да подаде своята оставка и да ни освободи от своята некомпетентност. Това е изключително важно министерство в тази ситуация".
От ГЕРБ ще поискат изслушване на вътрешния министър в парламента по случая Мараджиев.
Черна гора е обхваната от мащабни пожари през последните дни. За овладяването им директорът на Дирекцията за защита и спасяване Мийодраг Бешович поиска съдействие от Европейския съюз, както и от Сърбия, предаде Си Би Ес. Най-тежка е ситуацията в Пипери, където пламъците застрашават къщи. Съобщава се за изгорели стопански постройки, както и за..
ВиК-Плевен спира водоподаването днес часове по-рано от обявения режим. Причината е авариен ремонт на помпена станция "Крушовица". Водата е спряна от 8.30 часа, вместо от 13.00 часа, както е обявеният график на режима, съобщиха от ВИК. Това се налага от спешен авариен ремонт. Работите ще обхванат трасето между помпена станция "Крушовица" -..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение, предназначени за продажба чрез търг? Министерството на културата също даде заявка за интерес към амфитеатъра. С мнозинство общинските съветници делегираха право столичният кмет Васил Терзиев да преговаря..
Пожарникарите в Турция се борят с горски пожари в северозападната провинция Чанаккале, раздухвани от силни ветрове, предаде "Ройтерс". Стотици жители са евакуирани като предпазна мярка, съобщават местните власти и медиите. С пламъците се борят около 700 души, заедно със самолети, хеликоптери и автомобилна техника. Сред евакуираните са университетски..
На територията на Община Кюстендил временно се преустановява употребата на пиротехнически средства, илюминации, включително фойерверки, пиратки, бомбички, ракети, римска свещи, китайски фенери и други запалителни пиротехнически изделия с взривни вещества за периода от 11 август до 31 октомври. Заповедта е издадена от кмета на града инж. Огнян..
Софийският митрополит и български патриарх Даниил ще отслужи архиерейска вечерня с молебен канон, посветен на Пресвета Богородица, в храм "Успение Богородично“ в град Ихтиман. Това съобщават на своите сайтове Софийската света митрополия и Община Ихтиман. Вечернята ще започне в 18:00 часа. На днешния ден, 12 август, се чества паметта на светите..
Спасителният център "Зелени Балкани" край Стара Загора отправя апел за дарения на велосипеди, с които да се придвижват доброволците към центъра. "Всяка година идват доброволци, включително от чужбина, а това е добър начин за придвижване на млади хора . По този начин стигат до нас. Нямаме възможност да си ги закупим. Ремонтите дори на..
Страната ни вече съхранява слънчева енергия в батерии, които са частни инвестиции . На сайта на ЕСО в оперативните данни се показва енергията,..
Русия винаги е измервала себе си спрямо великата сила на деня. Това обясни пред БНР Елена Поптодорова, бивш посланик на България в САЩ и основател на..
Системата на опазване на недвижимото културно наследство е абсолютно разрушена . Това заяви пред БНР арх. Петър Петров, бивш директор на Националния..