„Ако можем да направим равенство спрямо медалите и успехите, които българските гимнастички са постигнали, тези 70 години са достатъчни, поне за сега, в развитието на българската художествена гимнастика. Българките още със стъпването си на световната сцена показват, че са достойни за гордост със своя труд, любов и отделеност към нашия спорт. Те я издигнаха много на високо. Направиха така, че в България да бъде един от най-популярните спортове за момичета и жени. Иванка Чакърова, Жулиета Шишманова, Мария Гигова, Нешка Робева, след това златното поколение – стъпка по стъпка изграждаха и възпитаваха у момичетата усет за красота, сила на характера и желание да бъдат шампионки. През тези 70 години ключът за успеха на българските гимнастички първо е таланта на българските жени, второ – любовта им към художествената гимнастика и трето – дисциплината и отдадеността към работата“, това сподели специално за БНР трикратната световна шампионка по художествена гимнастика, сега вицепрезидент на Българската федерация и вицепрезидент на Техническия комитет към световната федерация Мария Петрова.
"Като всяка сфера в живота успехите и пътят в живота не е винаги равен, той не е винаги само нагоре, но при нас тази линия е над средата. . . Успявахме в годините, колкото и да ни е било трудно, поне за годините, които аз помня, смея да твърдя и с гордост да кажа, че никога не сме правили така, че тя да спада под средата. В последните години много надградихме . . . нищо в този живот не е лесно, така е в спорта. И дори много да искаш да бъдеш първи, дори и да даваш всичко от себе си, ако нямаш търпението, трудът, дисциплината и упоритостта да не се предаваш, а да държиш едно достатъчно високо ниво толкова дълго време, колкото е достатъчно, за да можеш да стане не европейски, не световен, а олимпийски шампион. Това направиха момичетата и донесоха една огромна радост на всички българи и гордост за нас като представители на БФХГ", допълни трикратната световна шампионка.
Какво след толкова години мотивира Мария Петрова да се занимава с художествена гимнастика, как вижда бъдещето на спорта в белизките поне 70 години, какво пожелава тя на момичетата, който сега започват да се занимават с художествена гимнастика и колко според нея ще тежи сцената в зала 1 на НДК по време на спектакъла посветен на 70-годишния юбилей в неделя, съизмерим с спечелените медали през годините ще можете да чуете в интервюто с Мария Петрова.

Общо 1024 футболисти от всички футболни първенства в Турция, сред които и играчи на Бешикташ и Галатасарай, са участвали в незаконни залози, заради които са временно отстранени и са препратени към дисциплинарната комисия на Турската футболна федерация (ТФФ), съобщават турски медии. Според съобщение на ТФФ сред временно отстранените са..
Дунав (Русе) спечели очаквания с най-голям интерес мач от 15-ия кръг във Втора футболна лига, като надделя над втория Фратрия (Варна) с 2:0. Денислав Минчев преди почивката и Билал Салах през втората част донесоха успеха на дунавци, които остават единствени без поражение и вече водят в класирането със 7 точки преднина над днешния си съперник. Домакините..
Ива Иванова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 40 хиляди долара. 19-годишната българка победи Пиа Ловрич (Словения) с 5:7, 6:3, 6:4 за 2:42 часа. Иванова поведе с 5:3 в първата част, в десетия гейм пропусна два сетбола, но със серия от четири поредни гейма съперничката й направи обрат. Във втория сет..
Представителния тим на ЦСКА ще поднови тренировъчен процес утре (11 ноември), след като футболистите получиха двудневна почивка след победата над Левски (1:0) в последния шампионатен двубой. До петък (14 ноември) тимът на Христо Янев ще има по едно занимание дневно с изключение на сряда, когато съставът ще тренира двуразово на клубната..
Иван Божинов спечели бронзов медал в дисциплината мъжки двойки II3 на световното първенство по тенис на маса Virtus World Table Tennis Championships 2025, което се проведе в Кайро (Египет). В турнира Божинов се състезава в партньорство с представителя на Египет Сайед Абдала. Двойката успя да покаже стабилна игра, която им донесе място на почетната..
Доналд Тръмп стана първият действащ президент на САЩ от почти 50 години, който присъства на мач от редовния сезон на Националната футболна лига (НФЛ), съобщава Асошиейтед прес. Президентът изгледа на живо срещата във Вашингтон между местния тим "Вашингтон Командърс" и "Детройт Лайънс", придружаван от шефа на Пентагона Пийт Хегсет. Според АП това..
Българските състезатели се класираха за три финала в първия ден на квалификациите на Европейското първенство по спортна аеробика за юноши и девойки в Ганджа (Азербайджан). Тройката 15–17 години Виктория Крушарска, Теодора Рибарова и Кристина Костова спечели първо място в пресявките с 18.550 точки, а Неда Запрянова, Стефани Лечева и Мария Вълчева..