Разследващите продължават да работят по всички версии за открития след 9-дневно издирване 12-годишен Александър от Перник. Това заяви заместник-министърът на вътрешните работи Венцислав Катинов:
"Продължават да се разследват всички версии, не само отвличане, има и други версии, които се изследват и те трябва да бъдат достатъчно добре обосновани, откъм това, че отпадат една след друга. Но не е изключено да има и други намеси, така че няма как да бъдем категорични, докато не завърши разследването, а то се води от прокуратурата".
Случаят "Сашко" ще бъде използван за "изготвяне на готов алгоритъм" за действие в подобни случаи, допълни Катинов:
"Случаят с това дете - Сашко, за нас е много показателен и ние от него съответно вадим заключения, които заключения ще бъдат оформени в едни строги правила за наши действия - наши действия не само на полицията, а и с другите органи на държавната власт, а така също и с неправителствени организации. Да имаме готов алгоритъм за тяхното издирване. Има неща, които си ги отчитаме като грешки, които грешки ги извеждаме – детайли сега не искам да казвам. Това са неща, които в самите действия на нашите служители ги отчитаме наистина като недобра практика и това ни е като един добър извод по-нататък да не се случва. Тук говоря и за действия и на други институции".
Венцислав Катинов присъства на конференция по темата за шпионския софтуер "Пегас" и как технологиите проникват в личното пространство и превземат демокрацията. От думите му стана ясно, че в България още не е установено дали "Пегас" е бил използван. "Но това не значи, че не се е случвало", каза Катинов и уточни, че прокуратурата и Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" все още извършват проверка.
Председателите на ЕК Урсула фон дер Лайен и на Европейския съвет Антонио Коща изразиха подкрепата си за Украйна и нейния лидер Володимир Зеленски след неговия разгорещен разговор с американския президент Тръмп в Овалния кабинет на Белия дом. "Вашето достойнство е чест за храбростта на украинския народ. Бъдете силен, бъдете смел, бъдете..
Пресслужбата на Ватикана оповести поредния медицински бюлетин, в който се казва, че Папа Франциск получил пристъп на бронхоспазъм. В прессъобщението се казва: "Следобеда, след една сутрин, прекарана в редуваща се респираторна физиотерапия с молитва в параклиса, Светият отец получи изолиран пристъп на бронхоспазъм, който обаче доведе до..
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен изрази подкрепа за украинския президент Володимир Зеленски след неговия разгорещен вербален сблъсък с президента на САЩ Доналд Тръмп в Овалния кабинет. "Вашето достойнство почита храбростта на украинския народ. Бъдете силни, бъдете смели, бъдете безстрашни. Никога не сте..
Украинският президент Володимир Зеленски напусна Белия дом по-рано от предвиденото след разгорещен спор в Овалния кабинет с президента Доналд Тръмп и вицепрезидента Джей Ди Ванс, заяви служител на Белия дом, цитиран от Ройтерс. Американските медии цитираха представители на Белия дом, че Тръмп е помолил Зеленски да напусне...
След разгорещен разговор с украинския президент в Овалния кабинет, американският президент Доналд Тръмп използва своята социална медия Truth Social, за да каже, че Зеленски не е "готов за мир" в руско-украинския конфликт. Между Тръмп и Зеленски "прехвърчаха искри" по време на разговора им в Овалния кабинет "Днес имахме много значима..
За размяна на реплики на висок глас в Овалния кабинет между президентите на Съединените щати и Украйна Доналд Тръмп и Володимир Зеленски, съобщава Франс прес. Срещата между двамата започна преди два часа. Очаква се по време на визитата Вашингтон и Киев да подпишат за американски достъп до украински редкоземни минерали и да обсъдят мирно..
Печалбата на банковата система намалява през януари, става ясно от данните на БНБ. В края на първия месец на 2025 г. тя е 149 млн. лв., което е с 34 млн. лв. или с 18,8% по-малко от реализираната за януари 2024 г. Начислените разходи за обезценка на финансови активи са 66 млн. лв., което е с 37,7% повече от отчетените към края на първия..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..