Кръгла маса под надслов "Лява България - идеи, политики, единение" събра в Националния дворец на културата представители на вътрешната опозиция в БСП и лидери на по-малки леви формации, които са бивши членове на социалистическата партия.
Форумът приключи без конкретни решения и с очакване за формиране на работни групи, които ще обсъдят бъдещето на лявото обединение.
Срещата започна с уточнението, че е само началото на дълъг път: "Това не е учредително събрание, няма предварителни решения. Тук не се избира лидер" – каза Костадин Паскалев, модератор на форума. Част от участниците в него говориха за нуждата от обединение вляво.
"Дайте да направим силна коалиция, дайте да заложим на взаимното уважение. Имам претенции единствено да направим качествено нов субект, който да е работещ, който да е печеливш и който да е перспективен. И затова ще помагам" - коментира президентът Георги Първанов, според който лявото обединение трябва да включва и БСП.
Според Татяна Дончева обаче това би било грешка: "С колкото субекта да обраснем БСП в сегашното ѝ организационно, кадрово, идейно и всякакво състояние, БСП ще продължи да пада като воденичен камък надолу, барабар с нас. Аз смятам, че ние трябва да вървим към нов субект", заяви Дончева.

Над 600 ученици от община Пазарджик ще бъдат обхванати по проекта "Образование без граници". Проектът е насочен към десегрегацията на рисковите общности. Проектът е на стойност 750 хиляди лева и е финансиран по програма "Образование". Проектът ще се реализира в рамките на две години и ще обхване три основни училища и три гимназии...
Две български семейства от албанския град Корча очакват своите деца, след като бяха подпомогнати от фондация "Искам бебе“. Това стана ясно при откриването на първата медицинска мисия в града. За първи път български лекарски екип по репродуктивно здраве работи на терен с жители на албанския град Корча. Радина Велчева от фондация "Искам бебе" за това как..
Пожар избухна в склад за парфюми в Северозападна Турция, шестима са загинали, съобщи телевизия ТРТ. Пожарът в Диловасъ,окръг Коджаели вече е овладян от аварийните екипи. Предстои да се изяснят причините. Разположен на около 70 километра от Истанбул, град Диловасъ е индустриален град, в който се намират множество складове и фабрики.
Кандидатите за имигрантски визи за САЩ могат да бъдат отхвърлени, ако имат определени медицински проблеми , съгласно нов нормативен акт на Държавния департамент. Според указания на Държавния департамент изпратени до служителите на посолствата и консулствата, има нови условия за издаването на визи на имигранти. Инструкциите са служителите да..
Европейската комисия отпусна на Гърция още 103 милиона евро за справяне с бежанския натиск. Допълнителното финансиране на Гърция е за разходи, свързани с приемане и настаняване на лица, търсещи убежище. Това съобщиха гръцки евродепутати за медиите. Еврокомисарят по сигурност и миграция Магнус Брунър е информирал гръцкото правителство, че..
Битката за Покровск се очертава като победа за Владимир Путин, но повече пропагандна, отколкото военна, сочи независимият военен експерт Юрий Фьодоров. Не така успешна е Русия в развитието на стратегическия си арсенал, въпреки афишираните от Кремъл неотдавнашни изпитания на най-новото руско оръжие. Нито крилатата ракета с ядрено задвижване..
С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите , заяви пред БНР Кристалина Георгиева - управляващ директор на Международния валутен фонд. Тя изрази удовлетворение от приемането на България в еврозоната, но и не спести препоръки към Европа да бъде по-конкурентоспособна . "Светът се промени много през последните..
Всеки трети българин изразява готовност да изложи на риск личния си живот, за да защити демокрацията, а всеки пети е готов да се запише като доброволец..
През 1897 година в центъра на столицата, по проект на швейцарския архитект Хайнрих Майер се издига еднокуполна сграда в стил неокласицизъм и късен..
"Става дума за това да не може да се мине годишен технически преглед (ГТП), ако има влезли в сила глоби, тоест такива, които са връчени, а и за които..