Министерството на труда и социалната политика е осигурило 830 милиона лева в подкрепа на инициативите на бизнеса за запазване на работните места, за обучение и квалификация на заетите и безработните за тяхната професионална реализация. Това съобщи вицепремиерът и министър на труда и социалната политика Лазар Лазаров при връчването на Годишните награди на Българската търговско-промишлена палата.
Журналистката от Българското национално радио и водеща на предаванията "Неделя 150" и "Нещо повече" Диана Янкулова беше отличена за обективно отразяване позициите и проблемите на българския бизнес и ролята на палатата в тяхната защита.
Вицепремиерът Лазар Лазаров акцентира върху социалния диалог и взаимодействието с бизнеса, като прикани фирмите да се възползват от предвидените средства във взаимна полза на работодателите и наетите.
Председателят на Търговско-промишлената палата Цветан Симеонов заяви, че предстоящата 2023 година ще наследи предизвикателствата на последните две, но към кризата, пандемията, войната и високите енергийните цени ще се прибавят и нови обстоятелства - като поскъпването на кредитите:
"Радвам се, че имаше фирми, които последваха нашите съвети да ограничат или затворят производства, които са губещи, да диверсифицират дейностите си, да се опитат да станат енергийно по-независими и да се лишат от печалби, но да внедрят нови машини, нови технологии в своите производства", каза Цветан Симеонов.
А журналистът и водещ от програма "Хоризонт" на Националното радио Диана Янкулова, която получи наградата за обективна журналистика, посочи: "Когато се отличава работата на радиожурналист, честта е особено голяма, защото радиото не може да бъде остойностено. Капиталът на радиото са думите, а за да бъде отличена аз и моята работа, която споделям с екипа на "Хоризонт“, то значи нашите думи са били обективни, забелязали сме тенденциите в бизнеса през тази година".
"Тауър бридж" в Лондон отново беше отворен за коли и пешеходци, след като за по-малко от два часа полицията го затвори, заради покачил се на металните перила мъж. Лондонската полиция затвори "Тауър бридж" Лондонската полиция съобщи, че мъжът е слязъл "безопасно". На мястото на инцидента пристигнаха пожарникари, които издигнаха платформа, за..
Още 100 милиона лева нов дълг бяха поети на вътрешния пазар, става ясно от резултатите от обявения аукцион на сайта на БНБ . Аукционът е за продажба на част от емисия тригодишни лихвоносни съкровищни облигации) с падеж 22.01.2028 г. Постигната е среднопретеглена доходност от 2,85%, което е по-висока стойност спрямо предишното отваряне на..
Силистра посреща годишнината от Дравската епопея без живи ветерани, участвали във Втората световна война. На 10 март 1945 г. при с. Кишбайом 31-ви пехотен полк удържа своята най-голяма победа. Заради проявения висок боен дух и себеотрицание на силистренските бойци вместо с името "Варненски“, с което полкът съществува от формирането си през 1904..
НАТО не е панацея, изключително важно е България да се включи в превъоръжаването на ЕС. Това каза пред БНР Николай Свинаров, министър на отбраната в правителството на Симеон Сакскобургготски (2001 - 2005 г.). "Всички говорим за националния ни интерес, но не го знаем кой е . Това продължава вече 25 години, а вероятно и преди това, аз говоря за..
Служители на Граничната полиция, сред които и директорът на службата Антон Златанов, са отличени заради усилията им България да стане пълноправен член на Шенген. На церемонията премиерът Росен Желязков обяви, че страната ни е надхвърлила очакванията на партньорите по отношение на охраната на европейските граници: "Днес България гордо стои, доказала не..
Родителите на четирима непълнолетни от Лом ще бъдат глобени заради това, че децата им са били навън след 22.00 часа без придружител. Децата са били спрени за проверка от полицаи. Глобата е между 300 и 500 лева. Санкцията се налага по Закона за закрила на детето, уточниха от пресслужбата на полицията в Монтана. При повторно нарушение..
Всички с пенсии до линията на бедност от 638 лева да получат добавки от 100 лева за април. Това предвижда внесено от депутати от "Възраждане" предложение за промени в гласувания на първо четене бюджет на държавното обществено осигуряване за 2025 година. Вносителите посочват, че за Великденските добавки ще са нужни 60 милиона лева, и предлагат..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..