В понеделник той връчи първия проучвателен мандат за съставяне на редовен кабинет. Папката взе неврохирургът професор Николай Габровски, който даде заявка за експертен кабинет. По време на срещите си с представители на парламентарните групи той намери общи теми с ДПС. БСП, "Демократична България" и "Продължаваме промяната" отказват да подкрепят кабинет с мандат на ГЕРБ - СДС.
Асен Василев от ПП дори вижда договорка между Радев и Бойко Борисов - нещо, което и двамата отрекоха. Радев призна, че е допуснал грешка с въвеждането на Василев и Кирил Петков в политиката.
Бойко Борисов път възвърна седмичните си обиколки в страната. Преди седмица се определи като "Меси" на българската политика, но избра да предложи друг кандидат за премиерския пост.
На фона на неуспеха за Шенген, България подписа важен меморандум за еврото - за монетосеченето на българските еврови монети. Редица международни гости пристигнаха у нас, за да дискутират ползите и предизвикателствата пред приемането на единната европейска валута.
На фона на продължаващата брутална руска война в Украйна, парламентът реши на първо четене да изпрати военна помощ за Киев. Оказа се, че това са оръжия за тренировъчни обучения, които ще се проведат в страни от НАТО и ЕС.
С настъпващите празници българите показаха добротата си. Издателят Манол Пейков организира кампания за дарения, с които да се закупят генератори за Украйна. Парите пристигнаха "като лавина" по сметката му, а първите генератори вече са изпратени към страната.
Обзорът на тези и други събития от отминаващата седмица ще чуем в звуковия файл.
"Дали е поколенческо? По-скоро е възрастово – в момента ги наричаме локали, но назад в годините винаги е имало подобни групи деца, тийнейджъри. Едно дете живее в общност , не живее изолирано само с майка си и баща си. То попива от цялата среда и не можем да се похвалим със спокойна, мотивираща и креативна среда ." Това мнение изразява пред..
Няма таксиметров автомобил, който да може да издаде касов бон в двете валути – в лева и евро. За това предупреди в интервю за БНР Красимир Цветков, председател на Националния таксиметров синдикат. Той обясни, че апаратите им са с отдавна изтекли сертификати и няма подзаконова нормативна уредба , която да разписва тяхната..
Вътреболнична инфекция с бактерията клебсиела пневмония отнема живота на 39-годишен мъж. Това се случва след бъбречна трансплантация в университетската болница "Александровска". За случая стана ясно от жалба на майката на Петър Стоянов – Симона Стоянова – до здравния министър. В нея се твърди, че ИА "Медицински надзор" умишлено..
Gen Z взема кредити по-безотговорно от милениумите и поколенията преди тях. Това каза пред БНР Лилия Димитрова, председател на Асоциацията за управление на вземания. Тя подчерта необходимостта от по-голяма финансова грамотност. Димитрова обърна внимание върху въпроса един кредитополучател колко успоредни кредита има , не само на каква..
Три рейтингови агенции повишиха кредитния рейтинг на България в седмицата, в която получихме зелена светлина за въвеждане на единната европейска валута от 1 януари догодина. Scope Ratings даде на страната ни рейтинг от А- (А минус) в местна и чуждестранна валута, с което за първи път влязохме в най-високата скала от инвестиционния клас...
Над пет километра е отсечката от Е-79, която минава през Кресна, а след влизането на България в Шенген и особено в сезона на лятото потокът от леки автомобили и камиони се е увеличил два пъти. Изграждането на последния участък от АМ "Струма", както и обходен път западно от Кресна ще отнеме поне пет години. Мерки за облекчаване на..
Не смятам, че има нещо, което може да осуети влизането ни в еврозоната. Това обясни пред БНР Любомир Каримански, член на УС на БНБ. "Вече е взето финалното решение. Предстои тежка работа , която трябва да бъде свършена до първи януари 2026 година, пък и след това. Но не би трябва да си поставяме като сериозен приоритет и цел за..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..