При специализирана полицейска операция срещу престъпленията, свързани с наркотици, в тетевенското село Голям извор е разкрита оранжерия за отглеждане на марихуана. Задържан е и 42-годишен мъж.
При извършеното претърсване в частен дом в Голям извор служители на районното управление на МВР в Тетевен - на един от етажите в къщата, в затворено помещение са установили работеща инсталация, предназначена за отглеждане на култивирани растения от вида на конопа.
Инсталацията е снабдена с лампи, захранващи блокове и таймери за регулиране на процеса на осветление, отопление и напояване.
Намерени са 81 саксии със засадени в тях растения от рода на конопа, с височина от 0,61 до 1,20 метра. В хода на процесуално-следствените действия на различни места в имота полицаите са намерили и иззели още близо 15 кг суха зелена тревиста маса, опакована в различни по размер чували, реагираща отново на канабис.
Наркотичните вещества, както и цялото оборудване, са иззети по съответния ред.
По случая е образувано досъдебно производство. Разследването продължава под ръководството на Районна прокуратура – Ловеч.
Няма решение България да се включва в коалиция на желаещите за мироопазващи мисия за Украйна. Това стана ясно от думите на министъра на отбраната Атанас Запрянов на въпроси на депутати в ресорната комисия. Днес на форум в Париж се решава как Европа да гарантира собствената си сигурност. Министър Запрянов каза, че очаква от началника на отбраната адмирал..
Канада ще наложи ответни мита за внос от САЩ на стойност 29,8 млрд. канадски долара (20,6 млрд. щатски долара), които ще влязат в сила утре, 13 март. Това съобщи днес канадският министър на финансите Доминик Леблан, цитиран от Ройтерс. Днес влязоха в сила митата, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп, върху вноса на стомана и алуминий. Канада е..
Въвеждане на постоянен механизъм за наблюдение на цените на храни, горива, енергия и лекарства, и наблюдение на рисковите пазари при въвеждането на еврото, предложиха двамата основни конкуренти за поста председател на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК). Десетимата кандидати бяха изслушани от депутатите в ресорната Комисия по икономическа..
Случващото се в държавата изглежда като доказателство за това, че живеем в прокурорска република. Това заяви пред БНР Николай Стайков, АКФ. "Парите и кариерата, които са най-ценните активи в политиката, са в ръцете на изпълнителната власт. Но над нея има един огромен чадър – прокуратурата – най-мощният и независим, но в лошия смисъл на..
Продължават да се наливат непрекъснато пари за лекарства и болнична помощ, каза проф. д-р Христо Хинков, бивш министър на здравеопазването , в интервю пред БНР. В предаването "Нещо повече" той коментира парите за здравеопазване – бюджета на НЗОК за 2025 г. "Медикодиагностичните дейности, извънболничната помощ, са само 3% от общото..
Украйна никога няма да признае окупираните територии за руски, заяви на пресконференция президентът Володимир Зеленски, цитиран от Укринформ: "Няма да признаем никои от териториите, окупирани от Русия. Това е факт. Нашият народ се сражава за това, нашите герои дадоха живота си. Толкова много хора бяха ранени, толкова много страдания понесохме. Ето защо..
ЕС да позволи на своята администрация да предприема по-бързи процедури в случай на война или други кризи със сигурността от голям мащаб. Трябва да бъде развит и европейски стълб в НАТО, който да може да действа автономно в случай на необходимост. Това се казва в приета от Европейския парламент в Страсбург резолюция. Общността трябва да..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Община Кюстендил въвежда експериментално нова методика за формирането на таксата за битови отпадъци. Представители на бизнеса и юридически лица,..