Тимът на България надигра отбора на Белгия с 3:2 победи във втори кръг от група „А" на новия турнир за смесени състави „Юнайтед къп" в Пърт, Австралия.
След равенство 2:2 победи, сблъсъкът бе решен от мача на смесени двойки между Александър Лазаров и Изабелла Шиникова срещу тандема Давид Гофен/Елизе Мертенс. Българите надделяха след обрат с 1:6, 7:6(5), 10:6 за час и 30 минути.
Играещият капитан Григор Димитров трябваше да вземе решение кои тенисисти да участват в срещата на смесени двойки, тъй като той и Виктория Томова бяха първоначално заявени, но Томова не успя да излезе и за мача си на сингъл, където бе заместена от Гергана Топалова.
Лазаров и Шиникова отстъпиха в първия сет след само един спечелен гейм, но във втория подобриха представянето си и наваксаха изоставане от 4:5 до 7:6. В тайбрека те бяха много убедителни, поведоха с 8:1 точки и стигнаха до победното 10:6.
Така България има победа и загуба от двата си мача в групата, Белгия е с една загуба, а третият тим – Гърция с една победа, а крайното класиране ще бъде определено от срещата между гръцките и белгийските тенисисти.
„Загубихме от Белгия преди няколко години в турнира АТП Къп в мача на двойки и сега се радвам, че успяхме да спечелим. Удоволствие е да играем срещу такива съперници“, заяви Александър Лазаров в интервюто си на корта след мача. На въпрос за ролята на Григор Димитров, Лазаров отговори: „Той е най-добрият български тенисист в историята. Невероятно е да споделяме такива моменти заедно. Всички се забавляваха на пейката.“
„Много съм горд. Мисли, че всички дадоха всичко от себе си. Нашият спорт е много труден и трябва да се подкрепяме. Наистина съм много горд. За мен беше трудно решение да избера кои да играят“, каза от своя страна Димитров.
По-рано Димитър Кузманов записа втора победа от два мача от надпреварата. Кузманов постигна убедителен успех с 6:2, 6:0 над заемащия 129-о място в световната ранглиста Зизу Бергс в двубой, продължил час и 28 минути. Така България изравни резултата срещу Белгия на 2:2 победи.
След 2:2 в първия сет Кузманов спечели 10 поредни гейма и стигна до нова победа след тази над Михаил Перволаракис с 6:1, 6:1 в първата среща на България с тима на Гърция.
Димитър Кузманов благодари за подкрепата от всички фенове. „Има напрежение, но се наслаждавам. В тези мачове давам най-доброто от себе си. Да играеш за родината е нещо специално. Дойдох преди 10 дни, за да се подготвя много добре, да свикна с условията. В първите няколко дни имах проблеми, беше 38 градуса. В крайна сметка това ми помогна, защото сега не е толкова горещо“, каза Кузманов в интервюто си след успеха, а по повод Григор Димитров, той добави: „Когато той е на пейката, имам само една загуба. Чувствам се много комфортно, той е много опитен, великолепен тенисист. Уча се от него и опитвам да следвам съветите му.“
Преди това Гергана Топалова изигра силен мач, но претърпя поражение от 29-ата в ранглистата Елизе Мертенс с 4:6, 6:3, 0:6 за час и 16 минути. Топалова излезе на корта вместо първата ракета на страната при жените Виктория Томова, която не успя да преодолее травмата, получена в двубоя срещу гъркинята Мария Сакари.
22-годишната Топалова, която е номер 328 в класацията на УТА, се представи на ниво срещу по-опитната Елизе Мертенс. Белгийката има във визитката си седем титли от женския тур. За Гергана Топалова това бе първи мач срещу съперник от топ 100 в света.
В първите два мача от сблъсъка между България и Белгия вчера Григор Димитров победи Давид Гофен, а Изабелла Шиникова загуби от Алисън Ван Ойтванк.
Първото издание на турнира „Юнайтед Къп“ включва отбори от 18 държави, разделени в шест групи, а мачовете се провеждат в Бризбейн, Пърт и Сидни.
Световният шампион Карлос Насар се завърна в България, след като за трети път в кариерата си стана световен шампион по вдигане на тежести. Половин час преди полунощ той се появи на терминала на софиското летището, където бе посрещнат с червен килим, както и от най-тесен приятлески кръг. Насар премина по червения килим под съпровод на гайда...
България претърпя трето поражение в 5-та група на Световните квалификации по футбол, като този път загуби с 1:6 от Турция в София. Така българите остават на дъното на групата с нула точки, докато Турция вече има 6. В другата среща, която се игра по същото време в Елче, Испания преодоля Грузия с 2:0 и има пълен актив от 9 точки. Преди това..
Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на двойки жени на международния турнир по бадминтон от категория "International Challenge" в Истанбул (Турция) с награден фонд 17 500 долара. Сестрите, които са водачки в схемата на двойки, победиха на полуфиналите Мику Сугияма и Нацуми Такасаки (Япония) с 21:19, 17:21, 21:18 за 74 минути..
Отборът на Монтана записа втора поредна победа в Адриатическата лига по баскетбол при жените. В среща от втория кръг българският тим надигра словенския Цинкарна Целе с 82:69 (32:18, 25:15, 7:13, 18:23) и оглавява класирането. В зала "Младост" в Монтана баскетболистките Дамир Гъргич направиха изключително силно първо полувреме, в което..
Състезателката по ски алпийски дисциплини със Синдром на Даун Радена Ангелова получи 4000 лева от организаторите на Софийския маратон, който и тази година е с благотворителна кауза. Средствата бяха дарени за подготовката на състезателката от Федерация по адаптирана физическа активност с президент Слав Петков. Дарението ѝ беше връчено от..
Французинът Артур Риндеркнех се класира за пръв път в кариерата си за финал на турнир от сериите "Мастърс 1000". Той ще играе за титлата в Шанхай, след като на полуфиналите надигра с 4:6, 6:2, 6:4 руснака Даниил Медведев. Риндеркнех, който е номер 54 в световната ранглиста, ще спори във финала с Валентен Вашеро от Монако, който е негов..
Илия Груев влезе в треньорския щаб на втородивизионния германски отбор Фортуна Дюселдорф, съобщи официалният сайт на клуба. 55-годишният бивш български национал преминава от третодивизионния клуб ФК Инголщат в Дюселдорф и ще стане помощник-треньор заедно с Флориан Юнге в екипа на новия старши треньор на тима Маркус Анфанг. Груев ще дебютира на..
"Трудно се прави бизнес в България, даже бих казал много трудно" . Това заяви пред БНР бизнесменът Пламен Бобоков : "Няма да обяснявам защо...
Вярвам, че е възможно да има мир между палестинците и гражданите на Израел. Това заяви пред БНР Васил Димитров, наш сънародник, който беше сред..
" Излиза, че Слави Трифонов е радетел на свободата на словото , което прави необяснимо внасянето на този мракобесен закон , подписан последно от..