Ако декларацията на "Продължаваме промяната" не бъде подкрепена в петък от парламента, то мандатът ще бъде върнат неизпълнен в понеделник или вторник.
Това коментира в кулоарите на парламента Андрей Гюров от ПП. Той е разочарован от липсата на предложения от системните партии. Засега мандатоносителите не обявяват проектосъстава на правителството.
"Това правителство трябва да има ясен политически гръбнак, който естествено ще бъде от ПП и сме отворени за предложения и от други партии, които биха подкрепили правителството, да предложат хора, които биха били експерти в своята област".
Кабинет с втория мандат е възможност, за която трябва да се работи усилено, това коментира съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов.
"Това, което ме притеснява, е, че това всичкото е част от една стратегия, да кажем, не ни интересува втория, третия, ама то пък третият не стана. И всъщност бягайки от отговорност, да отидем на избори. То това би било логично от гледна точка на тяснопартийни интереси. И е разбираемо. Всеки се надява на избори да получи малко по-добра реализация, особено ако успее черния петър на това кой е виновен, че сме отишли на избори. Но не виждам в това поведение особена отговорност политическа за страната. И пак искам да кажа - за нас отговорното поведение е да се опитаме да съставим с втория мандат и да използваме целия потенциал на втория мандат".
От "Български възход" все още не дават категорична подкрепа с мотива, че трябва да се подменят някои от текстовете в предложената декларация. Стефан Янев коментира:
"Отговорът дали или не ще получи подкрепа ще се разбере в близките дни. В крайна сметка нека да приемем така, че тази декларация, този документ все още се работи. Има време за доизчистване на текстове, за да се получи яснота по тези въпроси, за които стана въпрос по-рано и тогава ще преценим и ще видим".
Върховният съвет на отбраната на Италия потвърди пълната подкрепа за Украйна и да даде път на 12-ия указ за военна помощ. На заседанието в президентския палат "Куиринал" участваха държавният глава Серджо Матарела, премиерът Джорджа Мелони, министрите Таяни, Кросето, Пиантедози, Джорджети и Урсо и началникът на отбраната - генерал Лучано Портолано...
Британският министър на вътрешните работи Шабана Махмуд защити мащабните промени в системата за убежище на Обединеното кралство, заявявайки пред депутатите, че настоящата ситуация е „извън контрол и несправедлива“. Говорейки в Камарата на общините, Шабана Махмуд каза: „Ако не успеем да се справим с тази криза, ще повлечем повече хора по път, който..
С нов туристически рекорд Кипър влиза в зимния сезон. Броят пристигащи туристи през 10-те месеца на тази година надмина нивото, постигнато за цялата 2024 г., показват обявените в понеделник данни на статистическата служба. Кипър продължи възходящата тенденция от летните месеци за туристическа активност, като регистрира през октомври силен ръст..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че подкрепя предприемането на по-агресивни действия срещу наркокартелите и производството на наркотици в Мексико и Колумбия, но не обяви пряка военна намеса на САЩ в двете страни, предаде Ройтерс. Тръмп засили кампанията си срещу трафика на наркотици по море, като разреши по-мощни операции и даде на..
Съветът за сигурност на ООН одобри проeкт на резолюция, внесена от САЩ, която включва плана на Доналд Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. С гласуването на този документ се отваря възможността за разполагането в анклава на международни сили по стабилността, а след изпълнението на поредица от условия, съдържа и потенциален път към създаването на..
Съветът за сигурност на ООН одобри проeкторезолюцията на САЩ, която включва плана на Доналд Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. Самият план от 20 точки е приложение към документа. С тази резолюция се отваря възможност за разполагането на международни сили по стабилността в анклава. Освен това се очаква тя да ускори плановете на страните, които обмислят..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп съобщи, че ще одобри продажбата на изтребители F-35 на Саудитска Арабия. Тръмп говори пред репортери в Белия дом ден преди да приеме там саудитския престолонаследник Мохамед бин Салман. Ройтерс отбелязва, че Пентагонът вече е дал принципно одобрение за сделка с Рияд за 48 изтребителя пето поколение. Това би..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..