Партия “Продължаваме промяната” най-вероятно ще подкрепи правителство с мандат на коалиция “Демократична България”, ако президентът предпочете тази формация за връчване на третия мандат, заяви депутатът от ПП Даниел Лорер в интервю за БНТ.
""Продължаваме промяната" има по-центристка позиция, защото имаме редица социални мерки, които са изключително важни за хората, но, в крайна сметка, ние работим с тях много добре. Ако те получат мандата, лично мое мнение е, че ПП има много голям шанс да ги подкрепи, тъй като в крайна сметка това, което искаме да направим за България е много подобно".
Лорер не изключва и подкрепа от ГЕРБ за мандат на “Демократична България”:
"Но те самите, в този случай, би трябвало да си направят равносметката искат ли да има контрол на главния прокурор, защото досега не е ясно. Знаете, че сенаторът от САЩ Дейвидсън наскоро каза, че нашият главен прокурор работи против сигурността както на Европа, така и на НАТО. Така че подкрепа от ГЕРБ за мандата на "Демократична България" ще означава и подкрепа за една изключително сериозна антикорупционна програма".
Също пред БНТ Георг Георгиев от ГЕРБ-СДС определи част от партиите в “Демократична България” като “наши естествени партньори” и обеща “отговорен подход” към “състоятелни” предложения за засилен контрол върху главния прокурор.
Вчера Народното събрание отхвърли програмната декларация, предложена от номинирания от тази партия Николай Денков. В отговор на това, от ПП обявиха, че в понеделник ще върнат неизпълнен мандата на президента Румен Радев.
Председателят на парламента Наталия Киселова заяви, че очаква още следващата седмица стабилността в управлението да бъде възстановена. Тя коментира въпроса за смяната й от поста председател на Народното събрание, който беше повдигнат преди дни от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. "Винаги "стои на масата". Аз искам да благодаря в тази връзка..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че все още се надява САЩ да предоставят на страната му далекобойни крилати ракети "Томахоук". Зеленски каза това пред американската телевизия "Ен Би Си" след срещата си в Белия дом със своя колега Доналд Тръмп. На тази среща стана ясно, че засега Вашингтон няма да предоставя исканите от Киев..
103-ма души са задържани за една седмица в София при специализирана полицейска операция за борба с наркотиците. Образувани са 24 досъдебни и 46 бързи производства. Информацията беше съобщена от комисар Станислава Тодорова зам. - началник на столичното Трето районно управление. Задържаните лица не са свързани помежду си, заяви комисар..
Членовете на синдиката на обществените и търговските услуги, които работят на патрулни лодки, гласуваха с огромно мнозинство за провеждане на стачка. Техните задължения включват търсене и идентифициране на плавателни съдове в морето, занимаващи се с контрабанда или трафик на хора с малки лодки, преминаващи през Ламанша. Работниците в тази..
Отбраната е следващият много важен стълб, който трябва да градим заедно в обединена Европа, заявява в интервю за "Събота 150" бившият австрийски канцлер Волфганг Шюсел. Неговото правителство от първите години на века е първото, изградено върху коалиционно партньорство с крайната десница (Партията на свободата), и се смята за преломен момент в..
"Целият гняв на Борисов беше провокиран от резултатите в Пазарджик. Само че ако погледнем данните внимателно, ГЕРБ не губи чак толкова електорална подкрепа спрямо резултата от изборите през 2023 г., загубата не е голяма. Различното е много големият резултат на ДПС-НН , което може да се тълкува като демонстрация на сила от страна на Пеевски ...
Третият випуск военни лекари, обучени по тристранната програма на ВМА, военноморското училище и Медицинския университет във Варна, получиха първото си офицерско звание на церемония в София. Осемнайсет жени и мъже бяха произведени в звание лейтенант и ще имат възможност да специализират във Военномедицинската академия. Курсантите от..
" Дали с Борисов, или без Борисов, Пеевски се връща, Пеевски идва ". Това заяви пред БНР Румен Овчаров от БСП. "Вървят два паралелни процеса...
Олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар коментира нашумялата в последните дни своя снимка с лидера на "ДПС-Ново..
Делян Пеевски предозира удовлетворението си за сметка на Бойко Борисов. Това каза в предаването "РадиоТочка" бившият офицер от Държавна сигурност..