Президентът Румен Радев ще открие в Плевен изнесен комплекс за авиационно образование на ВВВУ "Георги Бенковски".
Сградата на изнесения център е оборудвана по световни стандарти за обучение.
Бригаден генерал Юлиян Радойски, началник на ВВВУ "Георги Бенковски":
"Този комплекс за авиационно обучение в Плевен е уникален с това, че подготвя кадри не само за военната авиация, а и за цивилната авиация. Нашите цели са да не се делим на военна и цивилна авиация, а да бъдем общонационална българска авиация. И това да стане един национален център за обучение на пилоти за България.
Но нашите амбиции не спират до там, а също така и да бъдем на международно ниво за Източна Европа.
Защото след пандемията гладът за авиационни техници и пилоти на нараства все повече и повече. И ние искаме да се включим в обучението на тези кадри".
Бизнес, синдикати и експерти ще обсъждат възможностите и перспективите за трудова заетост на бежанци и мигранти по време на конференция в София. Събитието се организира в рамките на проект на Столичната община, реализиран съвместно от районите "Красно село", "Връбница" и "Нови Искър", и Фондация за достъп до права. Целта на конференцията е да..
39-то издание на „Киномания“ започва тази вечер в зала 1 на НДК с прожекцията на най-новия филм на Стефан Командарев „Made in EU“. Лентата, чиято премиера беше на кинофестивала във Венеция, третира съвременната форма на робство в шивашките фабрики в Родопите. "В тези цехове и цехчета, които шият дрехи за известни световни брандове, експлоатацията..
Протест под надслов "Справедливост за Мая" с искане за по-строги наказания за насилие над животни ще се проведе в 16:30 ч. пред централния вход на Военномедицинската академия. Поводът за гражданското недоволство е, че мъж прегази куче в столицата. Вследствие на причинените тежки увреждания животното беше евтанизирано. В началото на седмицата..
Камарата на представителите в Конгреса одобри законопроекта за край на бюджетната парализа. Това стана факт, след като с 222 на 209 гласа контролираната от Републиканската партия долна камара на американския парламент гласува да бъде възобновена продоволствената помощ, да се плати на стотици хиляди държавни служители и да се съживи системата на..
Народното събрание ще обсъди повторно промените в закона, които се отнасят до назначаването на особен търговски управител на рафинерията на „Лукойл“ в Бургас, след като бяха върнати от държавния глава Румен Радев. Очаква се точката да бъде включена извънредно още в началото на днешното пленарно заседание. Президентът наложи вето върху разпоредби от..
Столичният общински съвет ще гласува днес нови цени на синята и зелена зона за платено паркиране в София. Кметът Васил Терзиев предлага вместо 2 лева на час в синята зона цената да скочи двойно - до 4 лева на час. А в зелената зона вместо 1 лев на час паркирането вече да струва 2 лева. Цената за годишен винетен стикер за първа кола в зелена зона ще..
Спектакълът „Брадатата графиня“ ще има премиера тази вечер на сцената на Сатиричния театър „Алеко Константинов“. Носителката на „Икар“ актрисата Ана Вълчанова ще дебютира като режисьор. "От една страна този текст е базиран основно върху Чехов, на неговите разкази. Някои са буквално взети от Чехов, по-скоро в гоголевския ключ - доста преувеличени,..
Не е балансиращ проектът за бюджет за 2026 г., а е същият като тази година - лош. Сходството е, че са нереалистични в приходната си част , каза в..
Очаквам да получим 6-месечно отлагане на санкциите срещу "Лукойл", но това не означава, че трябва да бъдем спокойни, а да се подготвим добре. Това каза..
Има начин да се осигури по-добро качество на услугите в здравеопазването, но за съжаление не се води този разговор . Лекарите, хората, и..