"Обединението на ДБ с ПП е очаквано от българските граждани и е съвсем навременно. Ролята му в политическия живот на страната ще бъде сериозна. Борим се на нас да бъде връчен първият мандат за съставяне на правителство в следващото Народно събрание. ... Това обединение трябва да се случи преди парламентарните избори. Целта е създаване на център на добрите сили на българската политическа сцена. Това са както национални, така и местни политически формации и граждански сдружения. Ще трябва да се обединим, за да дадем сериозен отпор на реставраторските сили, които никак не са се отказали да "прегърнат" отново България".
Това заяви пред БНР депутатката от "Демократична България" и заместник-председател на ДСБ Людмила Илиева.
По думите ѝ първото действие на обединението ще е концентриране около основните репери за бъдещето на страната - приемането ни в Шенген, влизането в еврозоната, укрепването на националната сигурност с модернизация на армията и службите, продължаване на военно-техническата помощ за Украйна, реализиране на Плана за възстановяване, събиране на конституционно мнозинство за дълбока модернизация на съдебната система, част от която е прокуратурата.
Реденето на листите е вторично действие, подчерта Илиева и добави:
"Позитивната кампания е единствената, която ще водим преди следващите парламентарни избори. Нашата цел е ясна - визия за България с позитивно бъдеще. Няма да отговаряме на "борисовките", както ги нарече Кирил Петков", изтъкна тя.
Людмила Илиева коментира, че не ДБ и ПП, а ГЕРБ и ДПС са провалили кворума в пленарната зала, когато е дискутирана съдебната реформа и въвеждането на механизъм за контрол на дейността на главния прокурор.
"Какво е това, ако не абсолютно целенасочено саботиране на заседанието на парламента? ... ГЕРБ и ДПС трябва да отговорят защо все още нямаме механизъм за контрол на дейността на главния прокурор. Нашият законопроект не беше подкрепен".
Интервюто на Людмила Железова с Людмила Илиева в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Като страна от формата на Коалицията на желаещите България ще се придържа към решението на Народното събрание и няма да изпраща войници в Украйна, обяви премиерът Росен Желязков на съвместния си брифинг с председателя на Европейският съвет Антонио Коща, с когото разговаря в София снощи. Коща пристигна в България след участието си в срещата на Коалицията..
Значително по-ниска от средната брутна работна заплата за страната получават работещите в Ямболска област. Въпреки увеличението на възнагражденията през второто тримесечие, областта се нарежда на 22-о място. Средното брутно възнаграждение през второто тримесечие на тази година е 1896 лева показват данните от изследването на Териториалното..
В Кипър днес започва новата учебна 2025-2026 година. Намаляване на изучавания материал, въвеждане на часове по финансова грамотност в началното училище, както и на часове по гражданско образование са сред ключовите промени през нея, съобщиха от образователното министерство. В класните стаи днес се връщат учениците от средния курс, а първият..
Цената на земеделската земя остава най-висока в област Добрич и през 2024 г., сочат данните на Териториалното статистическо бюро Североизток. Областта е на челна позиция в страната и по нива на изплатените наеми за ползване на земеделска земя. Средната цена на сделките с ниви в област Добрич през 2024 г. достига 3 531 лв. за декар, което е с..
Никифорос Арваниту е победителят в 72-рото издание на Международната колоездачна обиколка на България. Последният пети етап стартира в Сливен и завърши в Сливен, след като етапът бе съкратен заради ремонт на пътя Котел - Омуртаг. Старт на последния етап от Международната колоездачна обиколка на България Арваниту от отбор Юнайтет шипинг бе..
Тази вечер, в Италия започна националната железопътна стачка, която приключва в петък, 5 септември, в 18:00 часа. Това е първата транспортна стачка, която съвпада със завръщането от лятната ваканция. Протестът е с продължителност от 21 часа и със сигурност ще се отрази не само на пътниците с отмяна и закъснения на влакове, но засяга и товарните..
Във Великобритания мигрант, чийто арест предизвика серия от протести пред хотел в Есекс, в който са настанени търсещи убежище, бе признат за виновен в сексуално посегателство. Във Великобритания трима мъже бяха арестувани по време на протест пред хотел "Бел" в Епинг Общински съвети във Великобритания съдят правителството заради настаняването..
В анкетата на Момчил Драганов може да чуете какво мислят хората за работата на депутатите.
Ангелина Грозева е журналистка и актриса. Познаваме я от атрактивното ѝ присъствие в Детското БНР, гледали сме я в постановката "Клюки от Ада". За..
Популярният български писател Емил Минчев наскоро издаде финалната част от поредицата си за детектива – вълколак Бънк Ромеро. Историите, започнали с..