Арда спечели с категоричното 5:0 срещу Локомотив (Пловдив) като домакин в мач от 20-ия кръг на българската футболна efbet Лига и се изкачи на шесто място в класирането. Отборът на Александър Тунчев е с 32 точки и две по-малко от днешния си съперник.
Арда надигра категорично Локомотив през първото полувреме, но стигна само до един гол.
Още в началото Иван Тилев подаде на непокрития в наказателното поле Преслав Боруков, но топката бе неудобна за нападателя и той не успя да стреля. Локомотив отговори със силен и точен удар на Петър Витанов, а до края на първото полувреме Арда доминираше.
В 16-ата минута топката попадна на волето на Боруков и той стреля от около 2 метра право във вратата, но защитник на Локомотив застана на нейния път и спаси гостите. Това обаче не се случи в 26-ата минута, когато ново центриране от ългов удар на Иван Тилев бе засечено от Умас Сако в мрежата на Локо за 1:0.
Скоро след гола Динко Хоркаш отрази опасен удар на Тилев, а в 35-ата минута Арда пропусна ново чисто положение. Боруков овладя топката в наказателното поле и подаде на Светослав Ковачев, който стреля към горния ляв ъгъл и Хоркаш отново спаси. В последвалото центриране от корнер вратарят на Локо отрази и бомбен шут на Радослав Цонев извън наказателното поле.
Играта на Локо вбеси Александър Томаш и треньорът на гостите направи цели четири промени на почивката. Това не даде желания от него резултат и Боруков увенча добрата си игра с гол в 51-та минута, когато се откъсна сам зад защитата и стреля покрай Хоркаш.
Арда направи следващото положение още в следващата атака. Абубакар Тунгара, който даде асистенцията на Боруков, бе съборен в наказателното поле от Хоркаш и главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа. Тя бе изпълнена точно от Радослав Цонев за 3:0.
Резервата Ласана Ндиайе отбеляза в 79-ата минута четвъртото попадение за Арда, останал очи в очи с Хоркаш. Той се разписа още веднъж в добавеното време и оформи крайното 5:0 в полза на домакините от Кърджали.
Кристин Кръстева спечели златото в многобоя на Балканското първенство по спортна гимнастика при девойките (14–15 години) в Задар (Хърватия). Възпитаничката на Димитринка Алексиева, която ще представя страната ни на световното първенство за девойки в Манила, събра сбор от четирите изигравания 45.600 точки. Състезателката на хасковския клуб „Юнак“ беше..
Вицешампионът на България при жените Левски приключи участието си в третия по сила европейски клубен турнир Challenge Cup през този сезон. Момичетата на Радослав Арсов направиха пълен обрат и се наложиха много трудно като домакини над швейцарския Шезо (Лозана) с 3:2 гейма, в отделните части – 16:25, 12:25, 25:16, 25:19, 15:11, в срещата реванш помежду..
Отборът на Лудогорец има сили да се противопостави на Ференцварош в мача между двата отбора от основната фаза в Лига Европа, категоричен е временният старши треньор на българския шампион Тодор Живондов. Разградчани вече играха срещу първенеца на Унгария на по-ранен етап от Шампионската лига през настоящия сезон. Краен победител с общ резултат 3:0..
Отборът на Рилски спортист допусна четвърта поредна загуба в Адриатическата лига по баскетбол при жените. Отборът от Самоков загуби с 63:93 (17:33, 20:18, 15:22, 11:20) като гост срещу Партизан Белград. Сръбският гранд поведе с голяма разлика още в първата част, когато резултатът беше 33:17. След това Рилски спортист опита да се върне в..
Бившата шампионка от "Уимбълдън" Елена Рибакина записа трета поредна победа в група "В" на Финалния турнир на Женската тенис асоциация в Рияд и завърши на първо място в потока си. В последната си среща от предварителния етап на турнира представителката на Казахстан се наложи с 6:4, 6:4 над включилата се по заместване Екатерина Александрова от..
Програмата за мачовете от груповата фаза на българския национален отбор по волейбол за мъже по време на Евро 2026 беше обявена официално. "Трикольорите" започват двубоите си в "Арена София" на 9 септември от 20:00 часа срещу Република Северна Македония. Световният вицешампион България ще бъде един от четирите домакина на първенството на..
Нападателят на Локомотив (София) - Анте Аралица, ще бъде извън терените до края на календарната година заради частично разкъсване на ахилесово сухожилие, съобщиха от клуба. Той получи контузията още при гостуването на Ботев (Пловдив) в 4-ия кръг на настоящото първенство. Поради сравнително дългия период на лечение и липсата на риск от..
Рекорд по най-много изкачвания на Хайдушката пътека в Сливенския балкан постави Милен Шидеров от Сливен. За 24 часа той направи 12 качвания и..
Инициатива "Правосъдие за всеки" организира в сряда поредния си протест пред Съдебната палата в София с настояване за съдебна реформа и с призив да се..
Премиерът Росен Желязков отбеляза, че въвеждането на еврото е безспорен успех за България и изрази увереност, че всички страхове около процеса ще..