Русия ще продължи да развива ядрената си триада, заяви руският президент Владимир Путин в обръщението си към военните ветерани по случай днешния Ден на защитника на отечеството.
Той обяви, че тази година на бойно дежурство ще застъпят първите пускови установки на ракетния комплекс "Сармат" с нова тежка ракета и добави.
"Ще продължим серийното производство на хиперзвуковите комплекси с въздушно базиране "Кинжал" и ще започнем масови доставки на хиперзвуковите ракети с морско базиране "Циркон".
По думите на Путин с приемането в състава на флота на атомната подводница "Император Александър III" от проекта "Борей-А" делът на съвременните оръжия и техника в морските стратегически ядрени сили ще достигне 100%.
Президентът обеща, че в близките години в рамките на проекта ще бъдат произведени още три подводници.
Той се обърна специално към участниците в така наречената от него "специална военна операция", като повтори тезата си, че анексираните украински територии исторически принадлежат на Русия.
"Сега нашите бойци героично се сражават с неонацизма, пуснал корени в Украйна. Защитават нашите хора на нашите исторически територии."
Софийската районна прокуратура остава без титулярен ръководител. Нито един от членовете на Прокурорската колегия не подкрепи единствения кандидат за поста - пернишкият районен прокурор Стилияна Георгиева. До избора се стигна след като миналия февруари - заради съмнения за връзки с разстреляния Мартин Божанов - Нотариуса, оставка като..
Протестът на работещите в градския транспорт на София за по-високи заплати засега е удължен до 14 часа. Тази сутрин в 4 часа служители затвориха гаражите и депата и нито едно превозно средство не излезе по разписание. Не беше спряно единствено движението на метрото. Протестът е организиран от КТ "Подкрепа" и КНСБ. Борисов за..
Парламентарната група "Величие" ще иска вот на недоверие към кабинета Желязков по темата "екология". Това обяви в кулоарите на Народното събрание председателят на парламентарната група на партията Ивелин Михайлов, като уточни, че мотивите към вота са от 1244 страници: "Вотът на недоверие е по тема екология, замърсяване на почвите, водите и..
В управленската програма на правителство са включени 100 приоритета, разпределени в 19 сектора с визия за пълен четиригодишен управленски мандат. Това заяви министър-председателят Росен Желязков, който представи отчет за свършеното от правителството по неговата управленска програма. Премиерът и вицепремиерите отчитат изпълнението на..
Финансовият министър Теменужка Петкова заяви, че ведомството ѝ не може да финансира разходи за персонал в столичното общинско дружество "Градски транспорт". Петкова обясни, че в бюджета за тази година предвидените средства за субсидии и компенсации на общините за транспорт са 522 милиона лева, от тях 106 милиона лева са за София...
На сайта на Министерство на правосъдието са публикувани законодателни промени, които да елиминират фалшивите арбитражни съдилища. Това обяви министър Георги Георгиев. Правосъдният министър обяви война на имотната мафия За целта ще се създаде регистър на арбитражните съдилища, те ще правораздават само ако са регистрирани от..
Комисията обяви, че ще "проучи внимателно" решението на Съда на ЕС и ще приеме ново решение, в което ще даде "по-подробно обяснение" на своята практика. "Ще продължим да спазваме стриктно съществуващата стабилна правна рамка, за да изпълним задълженията си. Оставаме напълно ангажирани с поддържането на откритост, отчетност и ясна комуникация с..
Една от най-вълнуващите книги, които прочетох в последно време е "Вода"- творба на може би най-популярният съвременен ирландски писател Джон Бойн. Може..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Ако си политик, който иска да има политическо бъдеще, ще следваш мнозинството от българските избиратели. В чл. 1 от Конституцията пише, че решенията..