"Финансовият министър използва думи, които не би трябвало да бъдат използвани от официални лица, особено заемащи толкова отговорни постове в управлението на държавата - фалит на държавата. На фона на фалиращи банки в САЩ и Европа, от гледна точка на публичната комуникация, това е абсолютно недопустимо. ... Единственото нещо, което би спасило финансовия министър на този пост, е ниският интерес на хората към това, което става в държавата".
Това каза пред БНР Илия Вълков, преподавател по журналистика в УНСС. Той припомни:
"След като докладът за финансовото състояние на страната, който беше обсъден вчера (15 март) в Министерския съвет, изтече в няколко медии, служебният министър Росица Велкова даде пресконференция. ... Днес (16 март) в телевизионно интервю тя опроверга всичко, което беше казала вчера, и каза, че изводите от доклада са били извадени от контекста. Не знам дали този доклад е качен на сайта на Министерството на финансите, за да могат всички, които имат интерес, да се запознаят с него. Не мога да разбера дали това е комуникационна неопитност, или е случайно създадено, но със сигурност започва да се променя ходът на предизборната кампания, да се вкарват насила теми, които е много вероятно да променят дори резултатите накрая".
Според него е странно да заемаш 7 месеца един пост и в един момент да бъдеш озадачен от резултатите, които са постигнати.
По думите на Илия Вълков институциите са направили всичко възможно хората да не се интересуват от политичаския живот и "въобше да не надавт ухо за инвънредни пресконференции на предсатвители на такива важни институции".
Той изтъкна, че е парадоксално това, че БНБ е трябвало да опровергава министъра на финансите:
"Институции, които би трябвало да си сътрудничат в тези тежки времена, да спорят по такъв начин помежду си".
Илия Вълков коментира и извънредната пресконференция на прокуратурата днес (16 март):
"Прокуратурата даде една доста интересна пресконференция, на която също се споменават участници в предстоящите избори, както и на пресконференцията на финансовата министърка Росица Велкова. Без да искат, а може и да е планирано и осмислено, се прави един доста бутафорен и институционално побългарен римейк на фамозния филм "Всичко, навсякъде, наведнъж". Струпват ни се много неща, трудни за осмисляне. Изглежда като подреден хаос, който може да се отрази на кампанията преди вота на 2-ри април. ... Много е вероятно това, което беше посадено последните два дни, да се разгърне с неочакван мащаб".
Интервюто на Диана Янкулова с Илия Вълков в предаването "Нещо повече" можете да чуете от звуковия файл.
В Бургас 150 ученици се включиха в шествие по повод националния празник. Десетки автомобили с развети български знамена преминаха по централните булеварди, за да стигнат до град Българово, където почетоха паметта на избитите християни в храм "Св.Атанасий“. На брега на морето 50 малки гайдари с изпълнението на странджанския химн "Ясен месец“ поставиха..
С възторг и преклонение Силистра посрещна Националния празник на България – 3-ти март , денят на свободата и възкресението на българския дух. С молебен за здраве и благоденствие на народа ни започнаха честванията. Младежи – гордостта на Силистра, постигнали високи резултати в национални и международни олимпиади, издигнаха на площад..
Цели 34 години след Освобождението на България от османско владичество, българите от Македония и Одринска Тракия се докосват до святата свобода. Този труден път те извървяват с осъзнаването, че е нужна организирана борба, но повече от всичко е нужно просвещение и образование . В центъра на тази отговорност е Българската екзархия, която..
ББС съобщава, че администрацията на президента Доналд Тръмп спира офанзивните си кибер операции срещу Русия. Агенцията коментира, че това поставя въпроса как ще бъде спирана руската пропаганда в интернет и намесата в избори на демократични държави, хакерските атаки и борбата с дезинформацията. По-рано съветникът по националната сигурност Майк Уолц..
Първата трипартийна коалиция в Австрия след Втората световна война положи клетва пред федералния президент Александър Ван дер Белен. В новото австрийско правителство участват Народната партия, социалдеморкатите и либералите "Неос". То включва 21 членове, канцлер, вицеканцлер, 12 министри и 7 държавни секретари. Народната партия поема..
Производителите на автомобили в ЕС ще имат три години, за да изпълнят поставените цели да намаляване на емисиите на въглероден диоксид, а не една, както е сега. Това предвижда промяна в регламента за определяне на стандарти за емисиите от нови леки пътнически автомобили и от нови леки търговски превозни средства. Председателят на Европейската..
"Северен поток 2“ не е проект от общ интерес", заяви говорителката на Европейската комисия Ана-Кайса Итконен. Тя каза това по повод на съобщенията, че САЩ преговарят тайно в Швейцария за доставки на руски газ за Германия. Според германския вестник "Билд“ на няколко пъти до Швейцария е пътувал специалният посланик на президента Тръмп Ричард..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Неизвестни факти от руските военни архиви сочат, че през 1878 година Кърджали е освободен след тежко сражение, разказва за БНР Станчо Станчев,..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.