Александра Фейгин и Александър Златков ще представят България на започващото в сряда в Саитама (Япония) световно първенство по фигурно пързаляне.
„Това, което на първо място можем да пожелаем на нашите състезатели е да изпълнят 100% от плана им на кратка програма. Към Александра Фейгин, разбира се винаги гледаме с малко по други очи. От нея очакваме финал, след доброто европейско първенство, на което се зае много доброто 15-то място. Тогава тя бе на 4- 5 точки от топ 10. За е много важно да се завърне отново във финала на световното първенство, който пропусна миналатагодина. Като гледаме конкуренцията при дамите това е напълно по силите й. Надявам се, че всряда по обяд българско време, тя ще ни зарадва с добра кратка програма“, това сподели специално за БНР Найден Боричев – бивш национален състезател по фигурно пързаляне, сега треньор и телевизионен коментатор.
„За Александър Златков, това е дебют на световно първенство.Той към момента се оказва единствения нипредставител покри техническия минимум за участие в първенство на планетата, след като стана ясно, че Лари Луполоувър не е в добро здравословносъстояние, да се готви за това световно.За Златков важи абсолютно същото - да бъде на своя максимум и да се наслади на това световно първенство, световно, което потрадиция е истинска наслада за състезателите, защото се провежда в Япония“, допълни Боричев и уточни:
„ В индивидуалната надпреваравинаги съществува възможност някой млад състезател да просперира и да изгрее. На всяко първенство изненади винаги савъзможни, особено при мъжете. При тях говорим за огромен набор от четворни скокове. На хартия изглежда, че съревнованието ще бъде между Илия Манинин и японците. Но да видим, дали ще сработят всички четворни скокове на Илия, ще бъде ли в супер форма Шома Уно, - всичко това предстои да разберем още на кратката програма. Тогава ще видим и какви разлики ще се отворят, още след 1 състезателен ден, който за мъжете в четвъртък. При дамите към момента най-силни са японките. Конкуренция ще са им фигуристките на Корея. Кори Сакамото със сигурност ще иска да дублира световната сититла от преди година, но да не забравяме, че нейната сънародничка Май Михара я победи на два пъти на големи международни стартове, както на финала на Гран При, така и наУниверсиадата в Лейк Плесид. Корейките също са силни.Някои от европейските, билото европейската шампионка Губанова или пък Луна Хендрикс, която, когато не е в ролята на фаворит, се справя по добре, също биха могли да поднесат някаква изненада.“
ЦСКА записа най-убедителната си победа през сезона, след като спечели с 5:0 срещу Спартак Варна в мач от втората четворка от шампионата в Първа футболна лига. "Червените" приеха варненци на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик, тъй като Националният стадион в София е ангажиран, но домакинството на неутрален терен не оказа влияние и дори помогна на..
Златислава Чуканова се класира за полуфиналите и си осигури медал от Световната купа по бокс във Варшава. Европейската вицешампионка надигра монголката Мунгунсаран Балсан с неединодушно решение. В категория до 51 килограма Чуканова наложи вихрено темпо от самото начало на мача. Тя проведе три впечатляващи рунда и въпреки че получи предупреждение от..
Носителят на Купата на България Черно море Тича надигра вицешампиона Балкан с 86:78 (19:20, 25:19, 10:16, 32:23) като домакин в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна в третата среща от полуфиналния плейоф между двата отбора в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 2:1 победи. Играе се до три успеха от пет възможни..
Нургюл Салимова направи реми с водачката във временното класиране Анна Музичук от Украйна в седмия кръг на Гран при турнира по шахмат за жени в Грослобминг, Австрия. С черните фигури българката изигра много солидна партия бившата номер 2 в света, не допусна никакви сериозни неточности и напълно заслужено взе половин точка срещу непобедената до момента..
Черно море победи Лудогорец с 2:0 в мач без значение за разградския тим и запази интригата за третото място в първенството. С успеха си „моряците“ изпревариха Арда във временното класиране в борбата за третото място. Черно море е с 57 точки, докато кърджалийският тим е с 56 и мач по-малко. Лудогорец, които станаха предсрочно шампиони, остават с 81..
Над 50 световни и европейски шампиони и медалисти ще вземат участие в 12-то издание на най-големия карате турнир в България "София Оупън - Президентс къп“, който ще се проведе тази събота в зала „Арена 8888 София“, съобщиха организаторите. Надпреварата, която се организира от Спортен клуб Цанев и със съдействието Българската Национална Федерация..
Руските спортисти ще участват на Европейското първенство по гребане, което ще се проведе от 29 май до 1 юни в Пловдив (България), заяви за ТАСС президентът на руската федерация по гребане Алексей Свирин. "Нашите спортисти със сигурност ще се състезават в Пловдив. Ще одобрим участниците в Европейското първенство на заседание на федерацията, което ще се..
Певицата Катя Близнакова, която преди години изпя народната песен "Лиляно, моме" - песента, която се превърна в нейна емблема и стана любима на..
Единственият изход е отстраняване на президента , изказа мнение пред БНР икономистът Красен Станчев. В предаването "Преди всички" той коментира..
Ако си политик, който иска да има политическо бъдеще, ще следваш мнозинството от българските избиратели. В чл. 1 от Конституцията пише, че решенията..