Арменската писателка, която сравняват с Маркес, е определяна от вестник Гардиън като „един от най-ярките писатели в Европа“.
Родена е в малкото градче Берд, в Армения – където често се развиват сюжетите й. Човешките истории, които Нарине разказва са топли, с дъх на кайсиеви дни и спомен от детството. Понякога показват тихата човешка болка. Но винаги са пълни с обич.
Книги от Нарине са - "Три ябълки паднаха от небето“, „Манюня“, „Симон“, „Да живееш нататък“… Само част от творбите й преведени на 14 езика.
"Последните 30 години не се чувствам много добре, предвид войната, която води моята страна Армения. Да, аз съм вече по-опитна в тази посока. И когато сега се замисля, какво преживяват украинците, руснаците, които са напуснали страните си, си мисля, какво да им кажа - как трябва да се държат в тази ситуцаия...
Струва ми се, че най-голямата грешка е, да забраняваме да се радваме. Защото каквото и да се случва, ние трябва да продължим да живеем", каза за „Понеделник вечер" по БНР Нарине Абгарян, специален гост в рубриката - "Отблизо и далеч".
"Родени сме на земята, за да оправдаем нашия живот. Най-голямата заслуга пред смъртта е да продължим да живеем и да обичаме", каза още писателката за БНР.
Писателката, която е смятала, че нова война няма да има, но ето, че пак се случва, споделя още тя.
По думите й, с приключването на една война, проблемите тепърва започват, така ще и в Украйна, които ще имат нужда от всичко, каза още Нарине Абгарян.
"Армения сега се опитва да смени своя политически курс, да се приближи повече до Европа и сме благодарни на Европа, които изпратиха свои наблюдатели в Армения и затова в момента избягваме нов конфликт", поясни още писателката.
Още по темата в звуковия файл.
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Самото му име загатва интересна фамилна история и автобиография - Аугусто Ечевери Чуковски има колумбийска, френска, българска и беларуска кръв, но се чувства изключително свързан с културата на Полша, защото детството му преминава там. Преподава полски език в Софийския университет, а освен това е и музикант. Как празнуват в Полша и Колумбия,..
Културата на Южна Америка присъства в живота и празниците на семейството на Мануела Панаретова . Тя е испанист, преводач, преподавател по испански и италиански език, а личният ѝ живот е свързан с Чили, където живее по време на брака си с чилиец. Как отбелязват Коледа и Нова година в нейната фамилия и как съчетават българската и чилийската..
Таня Лий e българка, а съпругът ѝ Джегук Лий е от Южна Корея. След като се запознават благодарение на общ познат от корейската общност в България, първоначално ги събират разговорите за Съединените щати и любовта им към тази държава отвъд Океана. Сега вече като семейство Таня, Джегук и синът им Дамин съчетават в ежедневието и празниците си..
Това е идеалното центристко правителство, за което Бойко Борисов трябва да бъде поздравен. Много голямо събитие става в страната. Така..
"Оставаме в готовност - код жълто, условно ." Това каза пред БНР Васил Велев, председател на УС на Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ),..
"Знаците сочат натам, че той е и прежален, и похарчен . Може би се е превърнал в прекалено непоносим дори за онези, които досега поощряваха..