Александра Фейгин открива волната програма на световното

Александра Фейгин
Снимка: Ройтерс

Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин ще открие волната програма при жените на Световното първенство по фигурно пързаляне в японския град Сайтама. Надпреварата ще започне утре в 10.20 часа българско време.

19-годишната Фейгин е 24-а след кратката програма с 54.65 точки и за трети път в кариерата си е на финал на шампионат на планетата. Най-доброто й класиране е 17-о място от 2019 и 2021 година.

Световната шампионка и олимпийска бронзова медалистка от Пекин 2022 Каори Сакамото (Япония) ще излезе последна на леда утре, когато ще бъдат излъчени призьорките при жените.

Световното първенство продължава днес с кратката програма при мъжете. Утре първо танцовите двойки ще покажат своя кратък танц, след което е волната програма при дамите.

Шампионатът на планетата в Сайтама продължава до неделя.

По публикацията работи: Кръстина Иванова
Емма Нейкова

Емма Нейкова с европейската титла на сабя за девойки

Емма Нейкова спечели златния медал на сабя на Европейското първенство по фехтовка за младежи и девойки в Неапол. В състезанието участваха 70 сабльорки от 21 държави, сред които бъдещите звезди на този спорт. С титлата си Нейкова, водена от националния треньор Ивайло Воденов, повтори успеха на Йоана Илиева от 2020 година, когато стана европейска..

публикувано на 26.02.24 в 23:45
Йон Дал Томасон

Йон Дал Томасон стана първият чужденец начело на шведските футболни национали

Бившият нападател на Дания Йон Дал Томасон беше назначен за селекционер на националния отбор на Швеция по футбол, съобщиха от шведската футболна асоциация. Той става първият чуждестранен треньор на тима. Томасон, който наскоро подаде оставка като мениджър на английския втородивизионен Блекбърн Роувърс, подписа договор, който обхваща квалификационната..

публикувано на 26.02.24 в 20:33
Николай Киров (вдясно) се завърна начело на Арда

Николай Киров отново начело на Арда

Треньорът, който изведе Арда до финал за Купата на България - Николай Киров, е новият старши треньор на отбора, съобщи Фейсбук профилът на кърджалийския клуб. Той заменя на поста Александър Тунчев. Това се случи след спешна среща между ръководството на ПФК Арда и Киров. Двете страни подписаха договор за една година и половина. Николай Киров вече..

публикувано на 26.02.24 в 20:19

Обявиха програмата за още два кръга във футболния ни елит

Спортно-техническа комисия (СТК) към Българския футболен съюз обяви програмата за още два кръга от Първа професионална лига. Решение  - 26.02.2024 г Приема предложената програма за  24-ти и 25-ти кръг на Първа професионална футболна лига, както следва: XXІV кръг 08.03 /петък/ 18:30 Локомотив Пд - Етър ВТ 09.03 /събота/ 12:30 Локомотив Сф - Славия..

публикувано на 26.02.24 в 20:05
Лудогорец

Лека победа срещу Берое върна Лудогорец на върха

Шампионът Лудогорец победи с лекота като гост Берое (Стара Загора) с 2:0 в последна среща от 22-ия кръг на Първа футболна лига. Франсиско Гомес-Сон в 24-ата и Руан Секо в 62-ата минута бяха точни за успеха. Домакините останаха с човек по-малко на терена още в началото на второто полувреме, когато вратарят Родриго Ачинели получи червен картон. Със..

публикувано на 26.02.24 в 19:46
Валентина Георгиева

Валентина Георгиева: „Браво! Жестока си“, това ми каза треньорът след медала в Котбус

Състезателите от националния ни отбор по спортна гимнастика водени от двукратната сребърна медалистка на прескок Валентина Димитрова, която спечели медали от световните купи в Кайро и в Котбус, бронзовият медалист на земя и финалистът на този уред от СК Кайро Еди Пенев и Димитър Димитров, както и Божидар Златанов и Йордан Александров се прибраха тази..

публикувано на 26.02.24 в 19:10

Пето място на пушка за Мариета Канева при девойките на ЕП по спортна стрелба

Дебютантката Мариета Канева се класира на пето място на пушка при девойките на Европейското първенство по спортна стрелба в Гьор (Унгария). Българката завърши с 184.4 точки на финала и зае престижната петата позиция в крайното класиране. България в състав Мариета Канева, Ивана Вълкова и Теодора Стефанова се нареди на четвърто място в отборното..

публикувано на 26.02.24 в 19:03