Аржентина пак победи, Меси пак бележи

Меси показа на феновете световната купа, в компанията на своето семейство.

Аржентина победи Панама с 2:0 в приятелска среща в Буенос Айрес. Това бе първият мач на “гаучосите” след триумфа на световното първенство в Катар през декември.

Първото попадение отбеляза 21-годишният младок Тиаго Алмада в 78-ата минута.

Крайния резултат пък оформи Лионел Меси в 89-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар.

За контролата освен Меси, Лионел Скалони бе привикал по-голямата част от героите, извоювали подвига в Катар в края на миналата година. В стартовата единайсеторка бяха Емилиано Мартинес, Де Пол, Енцо Фернандес, Алексис Мак Алистър, Хулиан Алварес и Анхел ди Мария.

По публикацията работи: Владислав Стоянов

Наполи надигра Ювентус с гол в края

Отборът на Наполи победи Ювентус с 2:1 като домакин в среща от 27-ия кръг на италианската футболна Серия А. С втори си пореден успех шампионите от Наполи излязоха на седмо място във временното класиране с 43 точки, а Ювентус остава втори с 57 точки в актива си. Наполи печели два поредни мача от пет месеца насам и подхрани макар и слабите си..

публикувано на 04.03.24 в 10:38

Барселона се препъна в Билбао, Де Йонг и Педри се контузиха

Шампионът Барселона не успя да победи Атлетик Билбао при гостуването си от 27-ия кръг на испанската футболна Ла Лига и двубоят завърши при равенство 0:0. Каталунският гранд пропусна възможносх да намали разликата с лидера Реал Мадрид и остава на трето място във временното класиране с 58 точки, на една зад втория Жирона и на три пред Атлетико..

публикувано на 04.03.24 в 09:18

Атлетка от Бахамите подобри световния рекорд на 60 м с препятствия

Дивайн Чарлтън от Бахамите подобри собствения си световен рекорд и спечели титлата на 60 метра с препятствия при жените на Световното първенство по лека атлетика в зала в Глазгоу (Шотландия). 28-годишната Чарлтън, която преди две години в Белград остана втора, днес бяга много силно и финишира за 7.65 секунди. Така тя подобри собственото си..

публикувано на 04.03.24 в 07:33
Валентин Антов

Силен мач на Антов за победа на Кремонезе

Българският защитник Валентин Антов имаше решаваща намеса, която помогна на неговия тим Кремонезе да постигне изключително важна победа с 1:0 над Модена в 28-ия кръг на италианската Серия В. Срещата противопостави два отбора с амбиции за влизане в елита, но гостите стигнаха до скъпоценните три точки с гол на Матео Бианкети в 5-ата минута на..

публикувано на 04.03.24 в 07:30

Меяр триумфира в Аспен

Швейцарецът Лоик Меяр спечели първата си победа през сезона в Световната купа в алпийските дисциплини. След като в петък и в събота завърши 2-и в гигантския слалом, днес в най-техничната дисциплина той се възползва от падането във втория манш на водача Клеман Ноел (Франция) и спечели с време 1:42.73 минути. На 2-ото място с изоставане от 0.89..

публикувано на 04.03.24 в 07:28

Бронз за фехтовката ни на "Акрополис къп"

Българският отбор на сабя жени в състав Йоана Илиева, Олга Храмова, Емма Нейкова и Калина Атанасова, под ръководството на националния треньор Ивайло Воденов, спечели бронзов медал в турнира "Акрополис къп" в Атина, валиден за Световната купа.  Това е най-доброто класиране на женския отбор на сабя след първото място за Световната купа в Ташкент през..

публикувано на 03.03.24 в 20:44

Алберт Попов отпадна в първия манш в Аспен

Българската звезда в алпийските ски Алберт Попов отпадна още в началото на първия манш на слалома от Световната купа в Аспен (Колорадо). Попов, който беше със стартов номер 18, пропусна врата веднага след първата междинна контрола. Hай-доброто време даде Клеман Ноел от Франция - 52.39 секунди, следван от Лоик Меяр (Швейцария), който вчера се представи..

публикувано на 03.03.24 в 20:26