Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Специализирана полицейска акция в Силистренско

Началникът на районното полицейско управление в Тутракан главен инспектор Даниел Костадинов
Снимка: Незабравка Кирова

Специализирана полицейска операция се провежда на територията на Силистренска област.

Образувано е до момента едно досъдебно производство и са започнати проверки по 14 заявителски материала за престъпления свързани с незаконен дърводобив. 50 кубика незаконна дървесина е била иззета и предадена за съхранение на горските стопанства по места.

В акцията участват служители на охранителна, криминална и икономическа полиция, както екип на Зоналното жандармерийско управление – Русе.

На изградените контролно-пропускателни пунктове са проверени около 180 автомобила и повече от 250 лица. Извършени са проверки на близо 60 обекта – питейни заведения, автокъщи и автоморги, пунктове за изкупуване на черни и цветни метали, заложни къщи, търговски обекти и други.

Акцията включва и проверки на сигнали за купуване на гласове, съобщи началникът на районното полицейско управление в Тутракан главен инспектор Даниел Костадинов и допълни: …

"Към настоящия момент не са получавани сигнали за купуване на гласове или за притискане на дадени лица, Но все още предстоят, най-вероятно да получим такива. Ще бъде отреагирано на всеки един сигнал. Работим тясно с прокуратурата, направени са работни срещи и е изяснен начина за действие при такива сигнали".

За установени административни нарушения са съставени 23 акта и са наложени 52 глоби по фиш.

В региона на община Дулово е бил засечен лек автомобил с нередовна регистрация, а в Силистра са разкрити двама извършители на кражби. Установено е 1 лице, обявено за издирване.

Полицейската операция, в която участват и представители на Агенцията по храните, Регионална дирекция по горите, Митници и Комисия за защита на потребителите, продължава.
По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Църквата

Благотворителна кампания за ремонт на църквата в ямболското село Чарда

От спешен ремонт се нуждае църквата „Успение Богородично“ в ямболското село Чарда.  За събирането на необходимите средства е обявена благотворителна кампания.   Около 10 хил. лева са постъпили по сметката за ремонта, събрана е и значителна сума  от продадените сувенири на организирания на храмовия празник базар, което дава  възможност да  започнат най-..

публикувано на 20.08.25 в 01:43

Гърция продължава борбата с два големи пожара, опозицията твърди за пропуски

В Гърция продължава борбата с пожарите край град Кератеа до Атина и край Лариса. Властите насочват към тях увеличени противопожарни екипи. Опозицията обвинява правителството в пропуски при овладяване на бедствията. Само бързата реакция на пожарникари и доброволци успя да предотврати нов мащабен пожар в град Кератеа, област Атика. Запали се ниска..

публикувано на 20.08.25 в 01:37

Испания обявява засегнатите от пожари райони за зона на бедствие

Испанското правителство ще обяви засегнатите от пожарите райони за зона на бедствие, обяви премиерът Педро Санчес. Целта е след като огнищата бъдат потушени, властите в Мадрид да финансират възстановяването на областите. По време на посещението си в района на пожара в Харила, Санчес посочи, че следващия вторник Министерският съвет ще обяви..

публикувано на 20.08.25 в 01:15

Литва укрепва границите си с Русия и Беларус

Литва има план за 48-километрова ивица от отбранителни съоръжения по границите си с Русия и Беларус, включително минни полета и мостове, подготвени за разрушаване в случай на нашествие, съобщи „Таймс“, позовавайки се на литовския министър на отбраната Довиле Сакалиене.    Наред с Полша, трите балтийски държави започнаха да укрепват границите си, за да..

публикувано на 20.08.25 в 01:03

Предлагат поскъпване на платеното абонаментно паркиране в Кюстендил

Поскъпване на платеното абонаментно паркиране за година в централната градска част на Кюстендил на 1000 лева, при 600 лева досега, предлага комисия по безопасността на движението към Общината. Предложението, които и още редица промени, касаещи паркирането на територията на града, е подложено на обществено обсъждане. Текстът е качен на сайта на..

публикувано на 19.08.25 в 20:51

Инициативен комитет призова проблемът с водоподаването в Радомир да бъде обсъден на кръгла маса

Проблемът с водата в Радомир да бъде обсъден на кръгла маса, предлагат от Инициативния комитет "Вода за Радомир" и националното дружество "Бащино огнище". Във форума трябва да бъдат поканени да участват както компетентните институции, така и граждани, каза на брифинг в Перник Ивайло Шопски. Кметът на Радомир отмени водния режим Той..

публикувано на 19.08.25 в 20:31
Кая Калас

Кая Калас: Единството в ЕС за Украйна е "осезаемо", готвим нов пакет санкции срещу Русия

Върховният представител на Европейския съюз за външната политика и сигурността Кая Калас заяви, че "единството сред лидерите на ЕС за Украйна на днешната виртуална среща на върха беше осезаемо". "Всички са ангажирани с постигането на траен мир, който защитава жизненоважните интереси за сигурност както на Украйна, така и на Европа", посочи тя и..

публикувано на 19.08.25 в 20:19