Ева Брезалиева с два златни и един сребърен медал от финалите при жените на МТ "София къп"

Ева Брезалиева  спечели два златни и един сребърен медал от финалите при жените на международния турнир по художествена гимнастика "София къп", който се проведе в зала "София". Татяна Воложанина пък извоюва бронз във финала с обръч.

Брезалиева, която е победителка и в многобоя, прибави към колекцията си от отличия и титли от финалите с топка и с бухалки.

В изпълненията с топка гимнастичката на Бранимира Маркова получи за страхотното си изпълнение оценка от 33.350 точки, а за това с бухалки националката ни грабна първото място с резултат от 32.950 точки.

Във финала с лента Ева допусна грешка, която ѝ коства първата позиция и с 30.300 точки остана втора след украинката Полина Хороднича - 30.550 точки.

Татяна Воложанина с бронзов медал от финала с обръч. За изпълнението си тя беше оценена с 30.900 точки, които ѝ бяха достатъчни за подиум. В останалите финали възпитаничката на Силвия Стойнева допусна грешки и остана извън призовата тройка - с топка е 8-ма (28.150), с бухалки е 7-ма (27.800) и с лента е 8-ма (25.850).

Шампионка във финала с обръч е Кристина Погранична с резултат от 33.050 точки. Представителката на Украйна завърши втора в изпълненията с топка - 31.550 точки и с бухалки - 31.450 точки

Три медала от надпреварата в София  станах притежание на представителката на Япония Рейна Мацуцака, която извоюва сребро във финала с обръч - 31.550 точки, и бронз в тези с топка - 30.500 точки, и с бухалки - 30.150 точки.

В тазгодишното издание в международния турнир "София къп" българските гимнастички - жени и девойки спечелиха общо 15 медала - 8 златни, 2 сребърни и 5 бронзови.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

ЦСКА 1948

ЦСКА 1948 си осигури бараж за Европа срещу ЦСКА София

ЦСКА 1948 победи с 2:0 като гост Славия в мач от 36-ия кръг в Първа футболна лига и се класира за бараж за участие в Лигата на конференциите. "Червените" имат актив от 52 точки и ще се изправят срещу ЦСКА София в решаващ двубой на 31 май, който ще определи последния евроучастник от българското първенство. Още в петата минута "червените"..

публикувано на 27.05.24 в 22:23
Красимир Дунев

Красимир Дунев: Много съм доволен, два медала, но и двата златни

Президентът на БФ Гимнастика Красимир Дунев заяви, че е доволен от спечелените два златни медала за България от Световната купа във Варна. Валентина Георгиева стана шампионка на прескок при жените, а Йордан Александров триумфира на висилка при мъжете в последния ден на надпреварата вчера. "Как може да не съм доволен. Това е перфектният завършек на..

публикувано на 27.05.24 в 21:51
Черноморец - Спартак (Пл)

Баскетболистите на Черноморец с бронзовите медали в първенството

Носителят на Купата на България за 2024 година Черноморец добави и бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) към спечелените отличия за сезона. Черноморец надделя над Спартак с 87:72 (18:17, 25:21, 17:15, 27:19) като домакин в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас в третата среща от плейофа за третото място в първенството и..

публикувано на 27.05.24 в 21:41
Аслъхан Мехмедова

Аслъхан Мехмедова остана без квота за Игрите в Париж

Аслъхан Мехмедова загуби на старта на световната олимпийска квалификация по бокс в Тайланд, която е последната възможност за спечелване на квота за Игрите в Париж това лято. В категория 60 килограма при жените Мехмедова отстъпи с 0:3 точки на канадката Терис Смит. По този начин Мехмедова се прости с надеждите си да играе на Олимпийските игри в Париж...

публикувано на 27.05.24 в 21:36
Румен Радев

Румен Радев бе посрещнат в Лозана от Томас Бах

В рамките на визитата си в Швейцария държавният глава Румен Радев бе посрещнат в Лозана от президента на Международния олимпийски комитет Томас Бах и от председателя на БОК Стефка Костадинова, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Заедно с водената от българския президент делегация те разгледаха Олимпийския музей в швейцарския..

публикувано на 27.05.24 в 21:00
ОФК Пирин

Петър Занев и Велислав Елезов подадоха оставки в Пирин (Бл)

Управителят на ОФК Пирин Петър Занев и клубният секретар Велислав Елезов поемат отговорността за отпадането на клуба от Първа лига и подадоха оставки, съобщиха от клуба на официалната си фейсбук страница. Утре, 28 май, клубът свиква пресконференция, която ще се състои от 13:00 часа на стадион "Христо Ботев". "Когато се съгласих да поема..

публикувано на 27.05.24 в 20:19
Александър Зверев - Рафаел Надал

Александър Зверев сложи край на мечтите на Рафаел Надал в Париж

Олимпийският шампион Александър Зверев победи с 6:3, 7:6(5), 6:3 Рафаел Надал във вероятния последен мач на испанеца на Откритото първенство на Франция по тенис. Титаничният сблъсък от първия кръг на турнира продължи 3 часа и 6 минути и завърши с успех за четвъртия в схемата Зверев. За Надал, който е печелил "Ролан Гарос" безпрецедентните 14..

публикувано на 27.05.24 в 20:08