Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Какво пожелаха политическите лидери за Великден

Снимка: БТА

Възкресението дава надежда и укрепва вярата в по-добрия утрешен ден, затова нека светлината на големия християнски празник ни вдъхва сили да преодолеем заедно изпитанията пред достойното бъдеще на нашия народ, написа във Фейсбук президентът Румен Радев.

Според него само единни можем да видим България такава, каквато всички искаме да бъде - силна и просперираща, пише още в поздравлението си за Великден държавният глава.

Днес и лидерите на политическите сили използваха социалните мрежи, за да поздравят сънародниците си с празника.  

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов публикува видеокартичка със запалени свещички в храм с надпис: Честито Възкресение Христово!

Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков, който заедно със семейството си посети за празника Рилския манастир, също отправи поздрав за Великден: 

"Христос Воскресе! Здраве, радост, обич и благодат в домовете на всички! Мъдрост за всичко важно, което предстои!", пожела Петков и добави: "Истината и доброто винаги ще възтържествуват!". 

А бившият зам.-председател на парламента от ПП Мирослав Иванов, написа: "С Лена и нашето малко човече напът Ви пожелаваме да сте здрави и благословени!"

 

"Христос воскресе, българи! Дай Боже и България също!", пожела си лидерът на Възраждане Костадин Костадинов.

Лидерът на БСП Корнелия Нинова изпрати видеопослание:  

Още снощи лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ поздрави православните християни и пожела "този светъл празник да донесе енергията за духовно възраждане и изцеляващата сила за съзидателни мисли и дела в полза на общото ни бъдеще". 



По публикацията работи: Мария Йорданова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Костадин Костадинов

От "Възраждане" сезират КС за особения управител на "Лукойл"

От "Възраждане“ са събрали необходимия брой подписи и ще внесат жалба в КС срещу промените в закона, които разширяват правомощията на особения управител на рафинерията "Лукойл“. Това съобщи лидерът на партията Костадин Костадинов: "Ние считаме, че това е нарушение на Конституцията. Едно от основните права, които Конституцията дава на всеки един..

публикувано на 21.11.25 в 11:23

Въвеждането на СУПТО доведе до сблъсък между ДБ, "Възраждане" и Петкова

Въвеждането на СУПТО - софтуера за управление на приходите в търговските обекти доведе до сблъсък между депутати от "Демократична България", "Възраждане" и министъра на финансите Теменужка Петкова.  Божидар Божанов от ДБ предупреди, че новото изискване ще струва изключително скъпо на светлия бизнес. "И това ще струва на бизнеса, на..

публикувано на 21.11.25 в 11:14
Кметът на София Васил Терзиев

Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии

Докладът за новата структура на Столичната община тръгва за разглеждане в комисиите на общинския съвет и е предвидено да се гласува на 27-ми ноември. На заседанието миналия четвъртък общинските съветници не подкрепиха предложението на кмета Васил Терзиев, което той внася този път в разширен вариант.  Според проекта всички щатни бройки от направление..

публикувано на 21.11.25 в 11:09

Децата и телефоните: Как да постигнем баланс между защита и автономност?

Американската психологическа асоциация прави изследвания, които стигат до извода, че телефоните на децата трябва да се премахват от детските им стаи след 21 часа. Вредният ефект върху мозъка на подрастващите е доказан, те губят концентрация и получат бърз допамин. Затова се обсъжда ограничението на социалните мрежи след определена възраст...

публикувано на 21.11.25 в 10:55
Теменужка Петкова

Петкова: Фискалната политика цели да гарантира дългосрочната устойчивост на публичните финанси

Парламентът продължава обсъждането на първо четене на държавния бюджет за 2026 г. В пленарната зала са министър-председателят Росен Желязков и министри от кабинета. Депутатите гласуват на първо четене Бюджет 2026 Фискалната политика цели да гарантира дългосрочната устойчивост на публичните финанси, заяви от парламентарната трибуна..

публикувано на 21.11.25 в 10:19
Отец Алексей Атанасов и семейството му

Отец Алексей Атанасов: Да бъдем внимателни един към друг - първо в семейството, а след това и в обществото

Да бъдем добропожелателни едни към други , както е казал апостол Павел.  За това призова в ефира на БНР Алексей Атанасов, свещеник в храм "Свети Николай Чудотворец" във Варна, когато  отбелязваме празника Въведение Богородично, познат още като Ден на християнското семейство. На днешната дата свещеникът отбелязва и 24 години, откакто се е..

публикувано на 21.11.25 в 10:00
Бойко Борисов

Борисов: Това, че влизаме в еврозоната, не може да не притеснява ПП и ДБ

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви в кулоарите на парламента, че антиправителственият протест, провел се снощи пред парламента под надслов "Свобода за политическите затворници" и организиран от "Продължаваме промяната", е насочен срещу влизането на страната в еврозоната. "Това, че влизаме в еврозоната, не може да не притеснява ПП и ДБ. Тези..

публикувано на 21.11.25 в 09:51