Фиорентина и Аталанта си поделиха точките

Фиорентина и Аталанта завършиха 1:1

Отборите на Фиорентина и Аталанта завършиха 1:1 в последната среща от кръга в италианското калчо. Гостите от Бергамо пропускат да напълнят заявка за място в топ 4, след като съберат 49 точки и се нареждат 6-и. Пред тях са двата отбора от Милано Интер и Милан, които ще се опитат да вземат директна квота за Шампионската лига през есента.

Малката утеха за бергамаските е, че дръпнаха с 5 точки на Ювентус, който в неделя падна от Сасуоло.

Аталанта счупи нулевото равенство седем минути преди последния съдийски сигнал, когато левият халф-бек Йоаким Меле продължи на самостоятелен пробив и прати топката зад вратаря Пиетро Терачано.

11 минути след началото на второто полувреме беше отсъдена дузпа за Фиорентина с доста активно гледане на повторението на системата в помощ на съдиите (ВАР), а за да се установи, че Рафаел Толой е пипнал топката с ръка. Артур Кабрал я вкара за 1:1. След това инициативата преминава изцяло в страната на Фиорентина. Най-напред от свободен удар на резервата Кристиано Бираги стреля и топката среща гредата. В добавеното време Фиорентина ще получи нов шанс да грабне трите точки, но вратарят Марко Спортиело спаси изстрела на Джакомо Бонавентура.

Реал се наложи над Селта, Модрич подробри рекорд

Реал (Мадрид) се наложи при гостуването си на Селта Виго с 2:1 в среща от десетия кръг в испанската футболна Ла Лига. Лука Модрич влезе като резерва и стана най-възрастният играч в историята на клуба, участвал в официален двубой - 39 години и 40 дни. Хърватинът беше в основата на победното попадение. Отборът на Реал (Мадрид) събра 24 точки на..

публикувано на 20.10.24 в 08:59

Ландо Норис ще стартира пръв в Остин

Ландо Норис от "Макларън" записа най-добрата квалификационна обиколка в кариерата си, изпреварвайки конкурента от "Ред Бул" и лидер във Формула 1 Макс Верстапен, за са спечели полпозишън за Гран при на САЩ в Остин (Тексас), което предстои тази вечер от 22:00 часа българско време. Трикратният световен шампион Верстапен, намиращ се на 54..

публикувано на 20.10.24 в 08:56

Гьозтепе на Станимир Стоилов с втора загуба в Турция

Българският треньор Станимир Стоилов и водения от него Гьозтепе (Измир) претърпяха втора загуба в турската Суперлига, след като в среща от 9-ия кръг отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Еюпспор. Единственото попадение за домакините, които са водени от местната легенда Арда Туран, вкара Ахмет Кутуджу в 19-ата минута. След този резултат..

публикувано на 20.10.24 в 06:30

Джокович победи Надал в Саудитска Арабия

Сърбинът Новак Джокович надигра испанеца Рафаел Надал с 6:2, 7:6 (5) в мача за трето място на турнира "Шестте крале на шлема" в Саудитска Арабия. Джокович започна с пробив още в първия гейм на първия сет, като след това го затвърди за 2:0. Той поддържаше преднината си без усилия, като още веднъж взе подаването на испанеца в седмия гейм за..

публикувано на 20.10.24 в 06:28

Григор Димитров пак е финалист в Стокхолм

Григор Димитров се класира за финала на АТР 250 турнира в зала в Стокхолм. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:1 сета след обрат над Талон Грийкспор (Нидерландия), в отделните части 2:6, 7:5, 6:4.  Това беше втори дуел между двамата, като Димитров постигна втори успех, след като спечели и двубоя им на US Open в края на лятото.  На финала в..

публикувано на 19.10.24 в 21:45

Ботев (Пловдив) записа трети пореден успех

Ботев (Пловдив) постигна трета поредна победа в Първа лига, след като „канарчетата“ надделяха с минималното 1:0 над Славия като домакини в среща от отложения осми кръг на шампионата.  С успеха „жълто-черните“ продължават да са на трето място в класирането с 25 точки в актива си, с 3 по-малко от Левски и Лудогорец, които делят първата позиция. Славия е..

публикувано на 19.10.24 в 20:47

Александър Томаш: Отпаднахме физически

Треньорът на ЦСКА София Александър Томаш се извини на феновете на тима за загубата в дербито с Левски. "Неприятна загуба, особено за нашите привърженици. Искам да се извиня на нашите фенове. Ние влязохме по по-добрия начин. Но когато създаваш положения, трябва да се реализираш. През втората част отпаднахме физически и дадохме инициативата на Левски. Не..

публикувано на 19.10.24 в 18:48