Манчестър Сити и Интер се класираха за полуфиналите в Шампионската лига, след като не позволиха изненади в своите мачове-реванши. Шампионът на Англия постигна равенство 1:1 като гост на Байерн (Мюнхен) и оформи общия резултат от двата мача на 4:1. Интер също узакони мястото си сред топ 4 на турнира след 3:3 над Бенфика на „Сан Сиро“. „Нерадзурите“ спечелиха първата среща в Лисабон с 2:0.
На „Алианц арена“ Байерн започна силно срещата и още в 17-та минута Лерой Сане беше изведен сам срещу Едерсон, но прати топката в аут. Малко след това Упамекано спъна откъсващия се Холанд и получи директен червен картон. Секунди по-късно французинът си отдъхна, след като след преглеждане на ситуацията с ВАР стана ясно, че нападателят на Манчестър Сити е бил в засада. Така червеният картон беше отменен.
В 35-та минута Упамекано пак се забърка в сериозен инцидент, след като направи дузпа за гостите. Защитникът игра с ръка в наказателното си поле след удар на Гюндоган. Холанд обаче стреля над вратата и пропусна от бялата точка.
Байерн започна силно и второто полувреме и в 55-та минута удар на Коман мина на сантиметри от целта. Последва мълниеносна контраатака, при която Де Бройне изведе Холанд в наказателното поле на „баварците“ и норвежецът този път не сбърка – 1:0 за Манчестър Сити.
В края на срещата Байерн получи право да изпълни дузпа и капитанът на тима Йошуа Кимих не сгреши за крайното 1:1.
В Милано Интер започна много силно срещата и поведе в резултата след само 14 минути игра. Николо Барела проби в наказателното поле при едно бързо нападение, нагласи си топката на по-слабия си ляв крак, но с премерен удар по диагонала прати кълбото в горния ъгъл – 1:0 за Интер.
„Нерадзурите“ имаха още няколко изгодни положения за гол през първото полувреме, но Джеко и Мартинес направиха пропуски пред вратата на португалците. Бенфика изравни в 38-та минута, когато Рафаел Силва центрира от дясното крило, а Орснес на метри от вратата насочи топката с глава под гредата – 1:1.
След почивката гостите имаха претенции за дузпа, след като в 54-та минута Орснес падна в наказателното поле след съприкосновение с Лаутаро Мартинес. Реферът обаче бе категоричен, че нарушение няма. Така се стигна до 65-та минута, когато Федерико Димарко проби по крилото и намери на метри то вратата Лаутаро Мартинес, който с лекота реализира за 2:1.
В 78-та минута „нерадзурите“ вкараха и трети гол. Димарко отново влезе в ролята на асистент, след като намери в наказателното поле Хоакин Кореа. Аржентинецът стреля технично към далечния ъгъл и с помощта на страничната греда направи 3:1.
В заключителните минути Бенфика върна още един гол. Антонио Силва реализира за 2:3, разписвайки се с глава след центриране на Алекс Грималдо. В продълженията португалците вкараха и трети гол чрез Петър Муса, но за повече време нямаше.
В полуфиналите Манчестър Сити ще се изправи срещу Реал (Мадрид), а Интер ще срещне градския си съперник Милан. Мачовете са на 9/10 май, а реваншите по-късно.
Световният номер 1 Яник Синер показа джентълменско отношение след мача си с Григор Димитров, който завърши със служебна победа за италианеца след отказване на българина заради контузия. Гришо водеше с два сета - 6:3 и 7:5, но в третия почувства остра болка в гърба, която не му позволи да довърши мача. Така Синер се промъкна към четвъртфиналите..
Поредната кошмарна контузия сложи край на участието на Григор Димитров, този път на Уимбълдън. Най-добрият български тенисист водеше с 6:3, 7:5 срещу световния №1 Яник Синер, когато при 2:2 в третия сет той се свлече на терена и сложи край на участието си в Откритото първенство на Великобритания по тенис. Днес Димитров взе първия сет след пробив в..
Националният ни отбор по волейбол за девойки под 19 години отбелязаха четвърти успех на световното първенство в Хърватия и Сърбия. Воденият от Атанас Петров тим надигра категорично Перу с 3:0 гейма, в отделните части 25:17, 25:18, 25:23 точки в среща от трета група, изиграна в Осийек (Хърватия). Така нашите момичета завършиха на втора позиция в..
Поставеният под номер 6 Новак Джокович се наложи с 1:6, 6:4, 6:4, 6:4 срещу Алекс де Минор от Австралия в мъжката схема на тенис турнира от серията за Големия шлем Уимбълдън. Това бе победа номер 101 за легендарния сърбин в Лондон. Джокович започна колебливо мача и допусна цели три пробива, като Де Минор спечели убедително първия сет с 6:1...
Антоанета Стефанова и Нургюл Салимова се класираха за втория кръг на Световната купа по шахмат за жени в Батуми, а Надя Тончева ще трябва да премине през тайбрек, за да намери място сред най-добрите 64. Стефанова и Салимова постигнаха втори победи в днешните партии-реванш от първия кръг на турнира и с резултат от по 2:0 елиминираха своите съпернички...
Швейцарката Белинда Бенчич се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. 18-годишната тенисистка елиминира 18-а поставена Екатерина Александрова (Русия) със 7:6(4), 6:4 за по-малко от два часа на корта. Александрова спаси пет мачбола, докато Бенчич сервираше за мача при 5:3 във втория сет..
Елизара Янева се класира за третия кръг в игрите по единично при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Българката изигра силен мач и победи Юлия Щузек (Германия) с 5:7, 6:3, 6:2 за час и 39 минути. Янева направи обрат от 1:3 до 5:4 в първия сет, но загуби следващите три гейма и изостана в резултата. Българката навакса..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..
Проектозаконът за хранителната верига, пуснат за обществено обсъждане, е удар към малкия производител, удар срещу българското, защото прави вносът..
В Пернишка област вече има пусната подписка за подкрепа на обособяване на Пернишка митрополия. "Не говорим за мотиви, а за искане от миряните на..