Християн Георгиев и Селен Гюндуз съответно в категории 54и 53 килограма попаднаха в състава на националния отбор по олимпийско таекуондо за участие на световното първенство в Баку(Азербайджан) в края на май.
Преборванията се проведоха според световните стандарти в националната таекуондо база в присъствието на президента на Българската федерация Слави Бинев.
Християн Георгиев взе квота след две победи с по 2:0 рунда срещу Цветан Якимов в първия мач и срещу Любомир Богданов във втория.
Селен Гюндуззаписа успех с 2:0 рунда в битка срещу Михаела Георгиева.

Така в състава на държавния ни тим за предстоящото световно първенство ще бъдат включени 11 спортисти :
Габриела Кацарова - 46 кг
Александра Георгиева - 49 кг
Селен Гюндуз – 53кг
Мартина Атанасова – 62кг
Калина Бояджиева +73кг
Християн Георгиев –54кг
Христо Богданов – 58кг
Денис Димитров - 63кг
Митко Джорджев – 68кг
Калоян Бинев – 74кг
Отборът ще е предвождан от националния треньор Фарзад Золхадри. Президентът на централата също ще замине за Баку , както за да подкрепи отбора, така и за едно от най-важните събития в света на този спорт - Генералната асамблея на световната федерация.

Българската федерация по гимнастика организира приятелска среща между състезателките от нац;ионалния ни отбор и гимнастички от 7-и регион на САЩ, област Пенсилвания, които проведоха едноседмичен тренировъчен лагер у нас. Американският тим пристигна в България в рамките на ежегодната си програма за международни контролни състезания и лагер-сборове, а..
Лудогорец посреща испанския Селта в мач от петия кръг на турнира Лига Европа. Двубоят е от 19.45 часа в Разград и можете да го проследите в ефира на програма "Хоризонт" на БНР. "Зелените" от Разград се върнаха на пътя на победите с новия си треньор Пер-Матиас Хьогмо. Норвежкият специалист донесе 2:0 над Септември в първенството, но сега му предстои..
Отборът на Арсенал нанесе първата загуба през сезона на Байерн (Мюнхен), след като се наложи като домакин с 3:1 в двубой от 5-ия кръг на основната фаза на Шампионската лига. Така състава воден от Микел Артета излезе еднолично на първата позиция в класирането с пълен актив от 15 точки, а баварците остават трети с 12 пункта. Юриен Тимбер откри..
Българският национал Коди Милър-Макинтайър поведе Цървена звезда към успех с 91:80 над Олимпиакос с Александър Везенков в състава си в домакински мач от 13-ия кръг на Евролигата. Двубоят се игра в "Белградска Арена". Американският гард с български паспорт започна като титуляр и за 24:51 минути се отчете с 10 точки, 3 борби, 9 асистенции и 1..
Вицешампионът на България Берое загуби от отбора на Вилньов д'Аск с 49:111 (14:38, 9:23, 17:24, 9:26) като гост във Франция в последната си среща от група L на втория по сила европейски клубен турнир по баскетбол за жени Еврокъп. Така тимът от Стара Загора приключи участието си в надпреварата с шест поражения, а носителят на титлата Вилньов д'Аск,..
Отборът на Левски загуби от Гуагас Лас Палмас с 0:3 (18:25, 20:25, 19:25) и втората среща и отпадна в плейофите на Шампионската лига. Преди седмица "сините" допуснаха поражение с 0:3 и при гостуването си така ще продължат участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на Конфедерацията (ЦЕВ), срещу германския Фридрихсхафен...
Отборът на Марица (Пловдив) започна с поражение участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига по волейбол за жени. В първия си мач от група "Е" българският първенец загуби с 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 18:25) като гост на Девелопрес Жешув пред над 2300 зрители. Полякините имаха аванс от 10:5 в самото начало на двубоя и след това..