След второто масово убийство в Сърбия за 48 часа, президентът Александър Вучич сравни ситуацията в страната днес с атентатите от 11 септември в Съединените щати и с масовите убийства в Крайстчърч.В емоционално обръщение към нацията той обяви ,че най-важната цел сега е да се опазят децата и полицейски части ще бъдат разположени пред всички училища.
Ще се налагат много наказания за незаконно притежание на оръжие - до 15 години затвор, и ще се прегледат всички разрешителни за носене на огнестрелни оръжия, каза Вучич.
"Знам,че нито една майка не е могла да заспи през тези 48 часа, защото никой родител не може да преживее смъртта на деца, затова пред всяко едно от училищата ще има полицаи и това е само първата от мерките за сигурност,
Сръбската полиция съобщи, че вече е задържан нападателят, който снощи е застрелял осем души в двор на училище и ранил други 13 ранени при безразборна стрелба в селища близо до Белград. 21 годишният Урош е заловен до Крагуевац, по първоначална информация в района е открито и голямо количество оръжие. Агенция Танюг информира ,че полицейската операция продължава и се издирва и негов съучастник. Медиите в страната съобщават и за други инцидента с оръжие, при които има ранени.
Редица европейски лидери изказаха съчувствие към сръбския народ след втората масова стрелба в страната, която е в тридневен траур в памет на загиналите в белградското училище "Владислав Рибникар" - там 13-годишен ученик застреля осем свои съученици и охранител. Тийнейджърът не носи наказателна отговорност, задържани са неговите родители. Досега е известно, че бащата ще бъде съден, тъй като момчето е стреляло с неговото оръжие.Пред училището днес има ограда от цветя и свещи,поставени в памет на жертвите.
Предстои промяна в правителството на Украйна, твърди Economist. Британското издание не назовава източниците, според които в близките две седмици се очаква вот на парламента - Върховната рада - за смяна на министър-председателя Денис Шмигал с един от сегашните му заместници - Юлия Свириденко. Свидиренко, която подписа сделката със Съединените..
"Росавиация" - агенцията за граждански полети в Русия - затвори временно летищата на Москва и Санкт Петербург заради опасност от дронове. Шест безпилотни апарата са били свалени на подстъпите към Москва, съобщи кметът Сергей Собянин, а управителят на Ленинградска област съобщи за два свалени дрона в късния следобед. Няма сведения за..
Гърция поиска помощ от Либия за прекратяване на бежанския натиск. Външният министър Йоргос Герапетридис е на посещение в Бенгази. Много силен бежански натиск към гръцките острови Крит и Гавдос отчита морска охрана. Само днес с три лодки пристигнаха над 750 нелегални мигранти, потеглили от Либия. Няма места за настаняване в лагерите..
Финансовият министър на САЩ изрази мнение, че Илон Мъск трябва да стои далеч от политиката. Предполагам, че управителните съвети на компаниите "Тесла" и "СпейсЕкс" биха предпочели Мъск да се фокусира върху бизнес-делата, каза Скот Бесънт пред Си Ен Ен. Това първата реакция от администрацията на президента Доналд Тръмп, след като снощи Илон..
Рок легендата Ози Озбърн се събра отново с групата "Блек Сабат" (Black Sabbath), за да изнесе последния си концерт за сбогуване с феновете си в родния си град Бирмингам. Хиляди фенове се събраха в Бирмингам на стадион "Вила парк". С последния си концерт фронтменът на Black Sabbath се обърна към феновете си с думите: "Нямате представа как се..
Държавите, които не сключат търговски сделки със САЩ до 1 август, могат да очакват завишените мита да се върнат към нивата обявени от американската администрация през април, заяви министърът на финансите на САЩ – Скот Бесент. Новината на практика представлява нов краен срок за най-големите търговски партньори на САЩ, сред които и ЕС и Тайван,..
Над 10 000 души посрещнаха Сан Фермин 2025 в Памплона с мащабна церемония. Световноизвестният фестивал, включващ гонитба с бикове ще продължи до 14 юли. Хиляди хора завързаха червени шалове около вратовете си, давайки старт на празненствата, скандирайки "Viva San Fermín". Най-смелите от тях го направиха от самия площад на кметството в Памплона,..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..