"Прокуратурата отдавна е доказала, че е фабрика за лъжливи новини и институция, която не умее да разкрива обективната истина. Случаят с Иван Гешев е поредното доказателство. Прокуратурата се опита да ни убеди, че това, което виждаме, е нещо различно. В рамките на дни получихме толкова противоречива информация, че занапред прокуратурата никога няма да успее да убеди обществото, че това, което поднася като финална версия, е обективна истина".
Това каза пред БНР адвокатът и общински съветник Методи Лалов, бивш председател на Софийския районен съд.
И допълни, че днес и малките деца се шегуват с прокуратурата:
"Дотам стигна институционалният срив на тази институция... Прокуратурата е институция на инсценировките, на формалното изпълнение на задълженията си и бухалка. Не е институция, която действа разпознаваемо, ясно и последователно".
Според него и службите, и МВР са институции, които се доминират от ГЕРБ и от прокурорските изпълнения на Гешев. Затова и няма съмнение, че "те могат да направят едно формално покушение, за да представят Гешев като борец срещу престъпността":
"Ако е инсценировка, това показва институционален разпад и разпад на държавността. А ако не е, показва същото - слабостта на тези служби позволява някой да организира подобно нещо".
В предаването "Политически НЕкоректно" Лалов подчерта, че съдебната система отдавна е превърнала всички гаранции за добра работа в инструмент на служба към задкулисието:
"Когато няма обществен контрол, тогава контрол върху магистратите поставя задкулисието. Иван Гешев е разбеснялото се куче на прокуратурата и единственото полезно, което прави, е, че ускорява процесите по проглеждане на обществото за нужда от съдебна реформа".
По думите му случаят с атентата е пълен провал и никога няма да се разбере обективната истина.
Според него Бойко Борисов няма интерес от съдебна реформа:
"Гешев и Борисов са страните на една и съща монета. Единият оцелява чрез другия и обратното. Няма да има съдебна реформа, за да може Гешев да остане без обществен контрол, докато може. И няма да има отговорност на Борисов, докато Гешев е главен прокурор".
Методи Лалов коментира още предстоящия през есента местен вот:
"Задължително е ПП, ДБ и "Спаси София" да се явят заедно. Няма гаранция, че София, Пловдив и Варна са им в кърпа вързани. Кандидатът на ГЕРБ за кмет Георги Георгиев, убеден съм, че ще бъде той, вече прави нелоша кампания от няколко седмици... ПП и ДБ закъсняват с кандидатурата, явно ще има превес върху коалицията, а не толкова върху конкретно име".
Той е категоричен, че всяка колаборация с ГЕРБ е недопустима и "ще има негативен ефект не само в твърдите ядра".
Интервюто на Силвия Великова с Методи Лалова в предаването "Политически НЕкоректно" можете да чуете в звуковия файл.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..