Заради конфликта взаимните обвинения между главния прокурор Иван Гешев и заместника му Борислав Сарафов в Народното събрание ще бъдат изслушани министрите на правосъдието и на вътрешните работи. Изслушването е част от програмата на парламента за тази седмица, предаде репортер на БНР.
Проектопрограмата на парламента предвижда изслушване на служебния правосъден министър Крум Зарков във връзка с причините, както и срока на предоставената охрана от бюрото за защита на магистрати към Министерството на правосъдието на заместник главния прокурор Борислав Сарафов. По искане на "Продължаваме промяната -Демократична България" правосъдният министър трябва да отговаря и на въпроси във връзка с изнесената от Сарафов информация, че така наречената ергенска къща на Боровец, предоставена от Висшия съдебен съвет, се използва еднолично от главния прокурор.
Според предварителната програма изслушването на Крум Зарков е предвидено като точка 1 в четвъртък.
Пленарният ден в петък се очаква да започне с изслушване на вицепремиера и служебен министър на вътрешните работи Иван Демерджиев заради изнесената в публичното пространство информация от главния прокурор Иван Гешев и заместника му Борислав Сарафов за извършени престъпления, включително за целенасочено и противоправно забавяне на наказателни производства.
По искане на ГЕРБ депутатите ще изслушат и директора на Националната експертна лекарска комисия (НЕЛК) Ани Александрова относно проблеми на хората с увреждания в работата на лекарските комисии.
Израел депортира 171 активисти, сред които и климатичната активистка Грета Тунберг, от хуманитарната флотилия "Глоубъл Сумуд", предаде Ройтерс. Израелските военноморски сили задържаха миналата седмица стотици участници в хуманитарната акция. Според съобщенията сега - активистите са депортирани в Гърция и Словакия. Тунберг е депортирана в южната..
Абсолютно забранено е влизането на хора във вилно селище "Елените" поне до сряда. Това съобщи главен комисар Захари Васков, директор на Главна дирекция "Национална полиция". Затварят ваканционно селище "Елените" до второ нареждане По думите му са евакуирани 200 души, като 100 от тях са отишли при познати и роднини, а останалите са настанени..
Евентуалното удържане на част от парите за България по Плана за възстановяване и устойчивост не е свързано с ареста на варненския кмет Благомир Коцев, заяви говорителят на Европейската комисия Мачей Берестецки. " Тези два случая нямат нищо общо помежду си. От една страна, ние оценяваме искането за второто плащане от страна на България по..
Досегашният заместник-кмет по териториалното развитие на Плевен Калоян Къдрийски поема управлението на ВиК-дружеството в града. Неговият досегашен ръководител е сменен заради неспособност да се справи с водната криза, обявиха от Българския ВиК Холдинг. Тази смяна стана известна по време на откритата среща за водата, организирана от две..
За последните 24 часа при израелски бомбардировки в Ивицата Газа са били убити най-малко 21 палестинци, съобщи говорителят на гражданската защита в анклава Махмуд Басал, цитиран от Би Би Си. Само тази сутрин загиналите са седем, предаде палестинската агенция УАФА. Нестихващите смъртоносни удари се случват на фона на продължаващите преговори в..
Симона Кожухару е директор по отбранителната политика /бивш държавен секретар и началник на отдел "Отбранителна политика, планиране и международни отношения" в Министерството на националната отбрана на Румъния - 2019-2025 г./. С нея разговаря Ирина Недева. Румъния настоява за морски център за наблюдение и стена от дронове срещу руските..
Близо 200 предприятия вече са започнали да дават информация на платформата "Колко струва" . Това съобщи пред БНР Александър Колячев, временно изпълняващ длъжността председател на Комисията за защита на потребителите (КЗП), като добави, че събраната информация ще бъде обработвана от "Информационно обслужване". От днес порталът..
" Ще положа лични усилия виновните, ако има такива, да получат най-строги наказания, предвидени от закона. С нетърпение очаквам резултатите от..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Крум Зарков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Към настоящия момент има фигура, която изпълнява функциите на главен прокурор . Това заяви пред БНР Димитър Костов, член на УС на Асоциацията на..