"ГЕРБ изчезнаха и не са водени никакви разговори за хора, за структура на Министерски съвет, кои експерти да бъдат от тяхна страна, от наша страна, евентуално от страна на ДПС. ... Ние постъпваме винаги така, както сме казали. След като няма разговори за експерти, видимо този кабинет няма да е експертен и съвсем логично ние нямаме работа там, нито ще подкрепим такова нещо".
Това заяви пред БНР Тошко Йорданов, председател на ПГ на "Има такъв народ".
"Преди изборите заявихме, че ще бъдем конструктивни и че страната има нужда от правителство с широка подкрепа, но то да бъде експертно - без ярки партийни лица. До миналата седмица ГЕРБ твърдяха, че припознават тази идея, след което изчезнаха", обясни той.
В предаването "12+3" Йорданов заяви, че ИТН са разградили модела "ГЕРБ", защото са свалили Бойко Борисов от власт преди 2 години и половина:
"Това, което се случва - цялата каша и в прокуратурата, и в ГЕРБ, и в междупартийното пространство показва, че ние този модел сме го разградили. Второ - на тяхно място се бяха намърдали ПП, които правеха абсолютно същите неща, които правеха ГЕРБ. В следствие на което и те бяха изчегъртани. Трето - казахме, че ще бъдем конструктивни. ... Постъпваме така, както сме казали".
Интервюто на Петър Волгин с Тошко Йорданов в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Крайнодясната „Алтернатива за Германия“ продължава да води в допитванията, сочи последното проучване на института INSA. Партията достига нов исторически връх, като според данните ако изборите в Германия се провеждат днес, то тя ще вземе 27 процента. От изборите за Бундестаг през 2025 г. насам „Алтернатива за Германия“ е повишила резултата си с над..
Трагичен инцидент е помрачил днешното издание на ''Вертикален Руй'', домакин на което беше трънското село Зелениград. 27-годишен бегач е починал по време на състезанието. Обстоятелствата и причините около инцидента се изясняват от компетентните органи, съобщиха от Трънското туристическо дружество. По неофициална информация трагедията се е..
Около 6 хиляди лева на хектар еднократно обезщетение за пропадналите площи ще получат производителите на праскови. Това обяви в Сливен заместник-министърът на земеделието Янислав Янчев, който присъства на Деня на българския производител – най-мащабното специализирано събитие в България и региона, посветено на постиженията в животновъдството...
Около 1,8 милиона са вписаните в избирателните списъци. Урните ще бъдат отворени в 07:00 местно време (08:00 българско време) и ще затворят в 19:00 (20:00 българско време). Първите резултати се очакват късно в неделя вечерта. Изборите са за кметове и общински съветници в 80 общини в страната, както и в Скопие, която е отделна и самоуправляваща..
В английски глад Стратфорд на Ейвън автомобил, извършващ маневра на заден ход, се е блъснал в сграда от XVII век, в която е живяло семейството на Уилям Шекспир, причинявайки й материални щети. Снимка на сградата, която е паметник на културата от първа категория, след катастрофата, показва значителни щети по външните стени, а скеле е поставено,..
Днес спряха валежите в по-голямата част на страната. В област Епир обаче има наводнени пътни участъци и приземни етажи, по информация на гръцката Гражданска защита. Утре и в понеделник властите предупреждават хората да са внимателни, защото на места се очакват дъждове, придружени с гръмотевични бури. В североизточната област Еврос има опасност от..
Хамас връща още две тела на израелски заложници Въоръженото крило на Хамас заяви, че ще предаде телата на двама заложници като част от споразумението за прекратяване на огъня с Израел. Очаква се това да стане в 22 часа българско време. От Хамас уточниха, че останките на двамата израелски заложници са били открити по-рано днес в Ивицата..
" Дали с Борисов, или без Борисов, Пеевски се връща, Пеевски идва ". Това заяви пред БНР Румен Овчаров от БСП. "Вървят два паралелни процеса...
" Вече никой не мисли за политиците като за хора, които могат да ти свършат работа. Те се бият, те се доказват, а ние го отнасяме , защото атовете се..
Делян Пеевски предозира удовлетворението си за сметка на Бойко Борисов. Това каза в предаването "РадиоТочка" бившият офицер от Държавна сигурност..