Служебният гръцки премиер полага днес клетва. Новото правителство ще управлява в Атина до новите извънредни парламентарни избори, след като партиите отказаха да преговарят за коалиция.
Председателят на сметната палата Йоанис Сармас е новият служебен гръцки премиер. Към него президентът Катерина Сакералопулу отправи искане за съставяне на служебен кабинет до следващият парламентарен вот, който ще се състои вероятно на 25-юни.
Кандидатурата на Сармас получи подкрепа от лидерите на петте парламентарнопредставени партии. Те настояха да се поставят експерти с опит на ключовите министерства.
Новият служебен премиер на Гърция ще обяви късно днес състава на правителството, но от партийните централи съобщават, че министър на външните работи ще е дипломатът от кариерата Василис Каскалерис. Мястото на министър на отбраната заема почетният председател на Генералния щаб на армията Алкивиадис Стефанис. Министреството по защита на гражданите, което трябва да се справи и с рисковете от пожари поема генералът от запаса Хараламбос Лалусис.
Министрите ще положат клетва утре.
До втори тур на парламентарните избори се достигна след отказа на трите основни партии да съставят коалиция. Спечелилата вота Нова Демокрация очаква през юни да увеличи подкрепата от избирателите и да състави еднопартиен кабинет.
Симпатизанти на партия "Величие" се събраха на протест пред сградата на Народното събрание. Движението по булевард "Дондуков" е ограничено. Сред тях е и лидерът на партията Ивелин Михайлов. В..
Депутати от "Продължаваме промяната" се включиха в протеста пред Съдебната палата тази вечер. Недоволството е заради напрежението между Конституционния съд и прокуратурата около делото за законността на парламентарните избори. Протест на "Правосъдие за всеки" пред Съдебната палата в София Съпредседателят на ПП Кирил Петков коментира: "Ако нещо..
Парламентарната комисия по отбрана подкрепи предложението за купуването на управляеми противотанкови ракети "Джавелин" (Javelin). Договорът е на стойност 153 милиона лева, по схема за разсрочено плащане. Комисията по отбрана изслушва военния министър за ракетите "Javelin" Тази година страната ни ще трябва да плати 55,8 млн. лв...
Участници в гражданската инициатива "Будители" протестираха днес по обед пред парламента. Те се обявиха за разпускане на 51-вото Народно събрание и оставка на правителството. Хората се опитаха да внесат исканията си в сградата на Народното събрание, но не бяха допуснати вътре. Тихомир Василев от гражданска инициатива "Будители": "Нашите искания са..
Генерал Николай Русев е предложен за началник на ВВС. Това е решило правителството на днешното си заседание. "Николай Русев е най-подготвеният авиационен специалист", каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Генерал Николай Русев е предложен за началник на ВВС Бригаден генерал Русев е начело на Трета авиобаза в Граф Игнатиево от септември..
Жители на столичния квартал "Княжево" излязоха на протест и поискаха засилване на пътната безопасност в района на един от най-натоварените булеварди в София - "Цар Борис Трети". Протестиращите блокираха локалното платно на бул. "Цар Борис III" и Околовръстния път. Хората протестират срещу постоянните инциденти в района. При последния инцидент две..
Делото за изборите за 51-во Народно събрание стана водеща тема по време на изслушването на двамата кандидати за конституционен съдия от квота на парламента в ресорната парламента комисия. За вакантната от месеци позиция са номинирани преподавателя по конституционно право Орлин Колев и бившия съдия в Европейския съд по правата на човека Йонко..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Община Кюстендил въвежда експериментално нова методика за формирането на таксата за битови отпадъци. Представители на бизнеса и юридически лица,..