Автобус с 33-ма български туристи се запали в Северна Гърция.
Няма пострадали при инцидента.
Сънародниците ни са пътували от Благоевград за Крушево, каза за БНР туроператорът Таня Лазарова, която е организатор на еднодневната екскурзия.
Транспортаната фирма е осигурила друг автобус, който да замени запалилия се, допълни Таня Лазарова:
"Мога да кажа, че всички сме живи и здрави. Нещата се развиха за минути. Появи се пушек, шофьорът спря, слязохме, отдалечихме се превантивно. Имахме възможност да видим гърците как реагират в такава ситуация. Коли се разхвърчаха, защото нямахме обхват, да звънят на пожарната, на организаторите. Организаторите само след минути дойдоха да ни вземат с автобуси, с коли. Прибраха ни до Крушево. През това време транспортната фирма се организира и изпрати друг автобус".
Със 133 гласа Народното събрание отхвърли вота на недоверие на правителството, оглавявано от Росен Желязков, внесен от ПП-ДБ и подкрепен от МЕЧ, "Величие", АПС и "Възраждане". Вотът бе за провала на правителството в секторите вътрешна сигурност и правосъдие, водещ до задълбочаване на проблема със завладяната държава, до липса на справедливост и до..
Още една пещера-утроба е открита в района на Кърджали. Тя се намира край село Багра и представлява оформен в скалите тракийски храм, посветен на богинята Майка. В него древните хора са провеждали своите мистерии и церемонии, свързани с култа към Слънцето и безсмъртието на духа. Пещерата е разположена високо в планината и достъпът до нея е..
Този вот на недоверие трябва да покаже новата конфигурация в парламента, преформатираното мнозинство , а не толкова да представи нова управленска алтернатива. Това каза пред БНР политологът Теодора Йовчева, като посочи, че резултатът от вота на недоверие е предизвестен, но различното от предходните 4 вота е, че при този опозицията гласува заедно...
Починалият полицай, охранявал Народното събрание, се оказа брат на кмета на с. Бистрица Самуил Попов от ПП-ДБ. Това стана ясно от негов пост във Фейсбук. Полицай, охранявал протеста пред НС, е починал Депутатите почетоха с минута мълчание починалия днес полицай "С тъга и болка искам да съобщя, че тази сутрин почина моят брат -..
От следващия вторник в Регионалните здравни инспекции ще има ваксини срещу Covid-19 за безплатна имунизация на желаещите, съобщиха от Министерството на здравеопазването. Доставени са над 47 хиляди дози ваксини. Около 4000 дози са осигурени за деца на възраст от 6 месеца до 11 години. Ваксинацията ще става след предварително записване, а..
Десетки сигнали от родители са постъпили в Комисията по обществен ред и сигурност в Столичния общински съвет срещу протеста, организиран от ПП-ДБ, който е причинил транспортен хаос в ранните часове на деня в центъра на София. Словесен сблъсък между Делян Пеевски и Асен Василев край Народното събрание Председателят на групата на ГЕРБ-СДС в..
Няма технически проблем медицинските специалисти в училище да виждат в електронен вариант здравната профилактична карта на детето. Това каза на заседанието на Комисията по електронно управление ресорният министър Валентин Мундров. Той разкритикува закъснялото приемане на наредбата: "Като резултат са обучени над 2000 медицински специалисти в цялата..
"Честит празник на всички, които обичат София. Аз съм от хората, които много обичат София. Трябва да обичаме града си" . Така певицата Богдана..
Управлението на водите в България страда от дефицит на експертиза. Това заяви пред БНР кметът на град Троян и зам.-председател на Националното..
Пред Народното събрание от 14 часа партия "Възраждане" организира национален протест срещу правителството. "Внася се вот на недоверие - време е да..