"Комбинация между политически лица и експерти е най-добрата формула, за да може да има ясна отговорност и да се знае за важните за ясните решения, които трябва да се вземат, защото и решенията за еврозоната, и за Шенген ще нарушат определени интереси в държавата, трябва лицата, които вземат съответните позиции, да могат да отстоят тези решения".
Това заяви пред БНР Искрен Арабаджиев, депутат от ПГ на "ПП-ДБ", и подчерта:
"Ако направим правителство, то няма да е по любов, а с взаимно контролиране. Няма да кажем, че си стискаме ръцете и забравяме какво се случва в държавата досега, но е важно да се вземат законодателни решения, които могат да ни извадят от кризата".
Той уточни, че преговорите между ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС продължават, обсъжда се състав на кабинет, но все още няма официална информация:
"Казус по казус се разглежда всяко министерство и всяко лице и се избира най-добрият, който може да свърши работа на съответната позиция. ... От самото начало сме заявили, че съставът на правителството ще бъде такъв, че да може да свърши работата, за която ще бъде избрано от Народното събрание. Да може да реализира приоритетите, които са важни за България - Шенген, еврозона, съдебна реформа".
Арабаджиев изказа мнение, че Асен Василев е най-добрият вариант за министър на финансите, но отново подчерта, че не знае дали кандидатурата му ще остане валидна в продължаващите преговори.
"След думите на президента Румен Радев съм още по-убеден, че едноличното му управление трябва да приключи максимално бързо", категорично заяви депутатът от ПП-ДБ.
Интервюто на Даниела Големинова с Искрен Арабаджиев в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Българската народна банка публикува нова серия с въпроси и отговори за присъединяването на България към еврозоната . Секцията се намира горе в ляво на сайта на институцията, като всеки потребител може да намери данни за превалутирането, промените в банковите резерви и нормативните промени, свързани с въвеждането на единната европейска валута. В..
Политически и дипломатически совалки предстоят в Киев, но и отвъд океана в деня, в който отбелязваме 3 години от нахлуването на Русия в Украйна . Володимир Зеленски е готов да се раздели с президентството, ако това ще донесе мир на страната му, но е категоричен - Украйна кани на масата за преговори, не някой друг . Първоначалният вариант на..
Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху заяви, че освобождаването на палестински затворници от израелски затвори съгласно споразумението за прекратяване на огъня в Ивицата Газа, ще бъде отложено, докато "Хамас" не сложи край на унизителните церемонии за освобождаването на израелски заложници, предадоха световните агенции. "В светлината на..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Отвъд войната на думи между лидерите на САЩ и Украйна – която не попречи на диалога за сигурност и минерали между двете страни да продължи – с преговорите между руската и американската страна в Рияд тази седмица най-после започна да се избистря подходът на новия американски президент към уреждането на конфликта в Източна Европа. Пратениците..
Популизмът е по дефиниция политически бездарен, политически импотентен, той се влачи след онова, което нарича народ, а не го води, и това има за ефект отказа от отговорност. Това каза проф. Георги Каприев, философ и университетски преподавател, който представи пред БНР новата си книга "Българските разломи", която е в книжарниците от началото на..
"Няма митове. Има просто неистини и полуистини , има политически употреби ." Това каза пред БНР историкът доц. Мартин Иванов за Народния съд преди граждански форум за историко-юридическите му аспекти, който ще се проведе днес. Според него " обичаме декларативно да отбелязваме годишнини, но задълбочено разглеждане не ни се удава ",..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.