Кирил Петков, чийто имунитет прокуратурата поиска днес, публикува своя позиция във Фейсбук профила си, в която посочва, че "ще изчакам да се състави и заработи комисия в Народното събрание, пред която да бъдат представени всички факти и доказателства, за да могат всички българи да видят ясно и нагледно как българската прокуратура се използва за политически натиск".
"В деня ПРЕДИ комисията да вземе решението си, ще се откажа от имунитета си доброволно, защото знам, че няма от какво да се страхувам", пише още той.
Британската полиция арестува 29 души в централен Лондон по време на протест в подкрепа на забранената група "Палестинско действие". Сред тях е и бивше духовно лице на 83 години. Протестът беше проведен буквално часове след като "Палестинско действие" беше забранена като терористична организаця. Полицаите действаха в рамките на новите си правомощия..
Велико Търново отбеляза 130-ата годишнина от убийството Стефан Стамболов и 30 години от издигането на неговия паметник в родния му град. Днес в павликенското село Стамболово с историческа възстановка за първи път ще бъдат пресъздадени събитията по покушението на големия български политик и държавник. Събитията, свързани с отбелязване на..
В неделя и понеделник в София ще се проведе Международен масажен фестивал. Венцислав Тотев: Най-ценно е да бъдеш с хората, които обичаш Венцислав Тотев е единственият, който изработва иновативни коленни столове за активно седене В него ще участват масажисти и терапевти от цял свят, които са признати и утвърдени имена в сферата на..
Израелската армия обяви, че е прехванала ракета, изстреляна от Йемен в посока на еврейската държава. Сирени са били активирани в няколко райони на Израел, допълват военните. Израел заплашва йеменските бунтовници хути с морска и въздушна блокада, ако групировката продължи с атаките към еврейската държава, припомня агенция "Ройтерс". Хусите, които са..
Бизнесменът Илон Мъск обяви, че е създал нова политическа партия в Съединените щати. Мъск е най-богатият човек на света и беше най-големият спонсор на предизборната кампания на американския президент Доналд Тръмп. Милиардерът и Тръмп обаче се скараха, след като Мъск работи за президентската администрация с цел намаляване на федералните разходи и работни..
43 са вече жертвите на наводненията в американския щат Тексас. 15 от загиналите са деца. Това съобщи шериф Лари Лейта и добави, че властите работят по идентифицирането на част от починалите, чиято самоличност все още не е установена - това са 12 възрастни и 5 деца. Междувременно 27 момичета, изчезнали от детски лагер по протежението на река Гуадалупе,..
С физическа охрана в България се пазят 198 обекта на съдебната власт, а само с технически средства - 48, каза в Пампорово главният директор на Главна дирекция "Охрана" главен комисар Георги Жеков. Днес в курорта се проведе 20-ят национален събор на служителите от дирекцията и бе отбелязана 22-годишнината от създаването й. Главен Комисар..
Лятото става все по-горещо и нуждата от почивка все по-голяма. Излючително неприятно е, ако се случи така, тя да бъде "развалена" от някоя лятна..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
На 26 и 27 юли в Силистра ще се проведе третото издание на събитието „Пикник с кауза“. Организаторите от сдружение „Бъдеще за Силистра“ обещават..