Български автори гостуват в Брюксел в рамките на Петия фестивал на българската книга - традиционен годишен форум за срещи между читатели, издатели и творци на перото.
Българската културна асоциация в Белгия, с подкрепата на Посолството на Република България в Белгия, организира за пети пореден път Фестивал на българската книга, в партньорство с няколко български издателства. На Фестивала присъстват обичайно български писатели и поети, творящи в Белгия и други държави в Европа. Двудневната фестивална програма включва срещи с гостуващите автори, които с готовност ще отговорят на читателските въпроси и ще раздадат автографи.
Тази година сред гостите са Виктория Бешлийска, Момчил Николов, Йордан Славейков, Мария Касимова - Моасе, Владимир Зарев, модератор на срещите с авторите ще бъде Кремена Димитрова.
Фестивалът на българската книга в Брюксел ще се проведе на 10-и и 11-и юни.
Програмният директор на книжния форум - преводачката Рада Ганкова - представи събитието в предаването "12+3".
Чуйте повече от звуковия файл.
В района на Габрово парапланерист е паднал вчера върху скали, бил е висящ, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Сигналът за инцидента е постъпил малко преди 19:00 часа. Екип на спасителната служба го е прибрал. Човекът е ударил главата си, уточниха от ПСС. Относно условията за туризъм днес в..
Съединените щати могат да поемат водеща роля в наблюдението на буферна зона, която ще разделя руските и украинските войски в случай на мирно споразумение, съобщава NBC. Според източниците на медията, идеята се обсъжда между военни представители на съюзниците на Киев и още не е одобрена от Украйна и Русия. Зоната ще бъде на украинска..
Поемането от Кипър на председателството на Съвета на ЕС от 1 януари догодина е "уникална възможност страната да докаже още повече, че има думата и ролята в ЕС". Това заяви президентът Никос Христодулидис на провеждащото се днес специално заседание на правителството за приоритетите и готовността за предстоящата мисия. В Кипър обсъждат..
В Етнографския музея Етъра край Габрово започна XIX-ият международен панаир на традиционните занаяти. Майстори от различни краища на България участват тридневното изложение, в което изделия, изработени по старите технологии ще представят занаятчии от три континента - Европа, Азия и Африка. Гайдарска формация от Девин, вписана в..
В Регионалния исторически музей в Пловдив беше открита изложбата "Съединението и неговите личности". Подредихме три витрини, в които показваме лични вещи на една немалка част от участниците в тези събития, разказа пред БНР Стоян Иванов, директор на музея. "Представен е четвърти брой на вестник "Борба". Хората могат да се докоснат до..
Десетки жители и гости на столицата избраха да посетят Националния исторически музей, за да отбележат Деня на Съединението на България. Отбелязваме 140 години от Съединението на Княжество България с Източна Румелия "Това е един от най-специалните празници за България - Съединението на Княжество България и Източна Румелия . И веднага първото..
42 души са били задържани по време на снощния антиправителствен протест в сръбския град Нови Сад, съобщи министърът на вътрешните работи на западната ни съседка. Полицията е използвала сълзотворен газ, за да разпръсне тълпата. Няколко хиляди души протестираха в Нови Сад късно снощи с настояване за предсрочни избори, в рамките на поредица от..
Нямам никакво намерение да подавам оставка, защото няма никакво основание. Това заяви пред БНР Атанас Зафиров, вицепремиер и председател на БСП, след..
Въпрос на чест е премиерът да поиска оставката на Атанас Зафиров, заяви пред БНР Ивайло Мирчев, депутат от ПП-ДБ. Борисов: Разликата между мен и..
Ландшафтният дизайн е симбиоза между ландшафтната архитектура, социалните потребности, геоложката структура, климатичните условия и нуждите на..