Адвокатите на футболиста Дани Алвеш, който е обвинен в изнасилване, направиха пореден опит да го изкарат от затвора под гаранция. Този път аргументите им бяха, че двамата му синове вече живеят в Барселона и трябва да прекарва повече време с тях
Защитата на бразилския национал се опита да убеди съдията по делото срещу него, че той няма намерение да напусне Испания, каквито опасения има прокурора. Според адвокатите му синовете на Алвеш са се преместили от Мексико в Барселона, където вече са регистрирани официално, че живеят и където от септември ще ходят на училище. Те твърдят, че децата имат нужда от баща и са съгласни да му бъде поставена проследяваща гривна, която показва в реално време местонахождението му.
Според прокурора по делото обаче, адресната регистрация на децата на Алвеш в Барселона е фиктивна и има вероятност, ако бъде пуснат под домашен арест той да избяга от испанското правосъдие в чужбина предвид големите му финансови възможности.
Припомням, че от 20 януари тази година той се намира в каталунски затвор след подадена жалба срещу него за изнасилване на 30 декември в нощния клуб "Сътън" в Барселона. Оттогава досега това е четвърти опит на адвокатите на Дани Алвеш да убедят съда, че трябва да бъде пуснат под гаранция.
Другият аргумент за отказ е, че разследването вече е много напреднало, остава само да бъде направена психологическа експертиза на футболиста, след което делото влиза в съда. Ако бъде признат за виновен, бразилският национал може да получи между 4 и 12 години затвор.
Голяма демонстрация се провежда в Атина срещу войната в Газа. Гърци и палестинци протестират заедно. Демонстрацията е пред гръцкия парламент. Стотици са палестинците, които живеят в Гърция. Към тях се включиха неправителствени организации за защита на човешките права, много студенти, пенсионери и работнически и синдикални организации. Силно е..
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви, че е готов за "временно прекратяване на огъня“ в Газа, за да се осигури връщането на заложниците, държани от "Хамас" в анклава, предава АФП. 20 от заложниците със сигурност са живи, каза Нетаняху в изявление по телевизията. Нетаняху заяви още, че цялата Ивица Газа ще бъде под контрола на Израел до края..
ЕС и няколко европейски страни осъдиха действията на израелската армия заради предупредителни изстрели срещу дипломати в Западния бряг. Израел обяви, че дипломатите са се отклонили от одобрения маршрут на посещение, организирано от Палестинската автономна власт в Дженин. Палестинското външно министерство публикува видеоклип, на който се вижда как двама..
Полша е засякла подозрителна дейност от руски кораб от "сенчестия флот" в близост до кабел в Балтийско море. Кораб от така наречения руски "сенчест флот", обект на западни санкции, е извършил подозрителни маневри близо до електрически кабел, свързващ Полша и Швеция, заяви днес полският премиер Доналд Туск в социалната мрежа "Екс". "След..
На тържествена церемония в Югозападния университет председателят на Синдиката на българските учители, Янка Такева, беше удостоена с почетното звание "Доктор хонорис кауза". Предложението за удостояване с почетното звание е на Факултета по педагогика и с единодушното решение на академичния съвет на университета. Председателят на СБУ Янка..
Председателката на Европейския парламент Роберта Мецола съобщи, че е получила искане за сваляне на имунитета на 5-ма евродепутати, сред които и българският от "Обнови Европа" Никола Минчев. "Политико": Белгийските власти искат имунитетите на няколко евродепутати, един от тях е Никола Минчев Мецола направи съобщението не в началото на..
В Плевен обявиха имената на наградените в Шестия международен конкурс за млади оперни певци "Гена Димитрова“. "Гран При" се присъжда на Александра Затова от Русия. В тазгодишното издание на конкурса участваха 55 изпълнители, представители на 12 държави. Наградата "Гран При" се присъжда на Александра Зотова (Русия). При мъжете не е..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София...
Репортаж на Латинка Светозарова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
" Видях транспортни работници, които бяха използвани от политиците. Бяха използвани от т.нар. икономическо мнозинство в Столична община, в което за мой..