Британските медии разпространиха видео, от което става видно как служители на управляващата Консервативна партия пият и танцуват на коледно парти по време на Covi пандемията.
"Дейли мирър" първи публикува това видео с коментар, че то хвърля нова светлина върху събиране, което полицията по-рано е разглеждала. Много ясно се чува как един от участниците в партито казва: "Може да се снима, стига да не стриймваме, че нарушаваме правилата".
От Консервативната партия заявиха, че вече са били взети дисциплинарни мерки. Видеото е заснето в щаб-квартирата на Консервативната партия в Уестминстър през декември 2020 година, когато Лондон бе във втора степен на ограничения от наложения локдаун, което означава забрана за събирания на закрито с изключение на членове на домакинствата.
Жителите на Лондон, които искаха да си общуват по време на този етап на пандемията, можеха да го правят в градините си или в пъбове в откритата им част, но и подобни събирания бяха ограничени до 6 души. Полицията е разследвала това събиране миналата година, но не е наложила глоби.
Шон Бейли, който е в списъка на Борис Джонсън за звания и почести и се бе кандидатирал за кмет на столицата през декември 2020 година, както и членове на неговата кампания, са участници в това събиране.
Видеото отново даде повод на опозицията да заяви, че е пределно ясно, че управляващите тори смятат, че правилата не важат за тях, че стоят над закона.
След обявените планове на администрацията на Доналд Тръмп в Чикаго към 300-ата войници на Националната гвардия на Илинойс да бъдат разположени още 400 войници на Националната гвардия от Тексас щатът и градът Чикаго заведоха дело за блокиране на това решение. Засега съдът отказва да издаде ограничителна заповед. Според главния прокурор на..
Международната конфедерация на профсъюзите е определила днешния 7 октомври за Световен ден за достоен труд. Отбелязват го в повече от 130 държави от 2008 г. насам, като синдикалисти се обединяват в своите действия за постигане на справедливи доходи, сигурност на работното място и социална закрила. У нас КНСБ ще отбележи деня с..
Израел отбелязва днес втората годишнина от нападението срещу Южен Израел, извършено от "Хамас" и други палестински екстремисти на 7 октомври 2023 г., при което бяха убити 1200 души, а 250 бяха взети за заложници. На този фон в Египет се провеждат непреки преговори между радикалната палестинска групировка и израелското правителство. Семейства..
" Де факто има река , де юре в една сериозна част от тази площ, която е наводнена, също има река, но има нещо много интересно - според кадастъра де юре има река, но тя достига до хотел. Под този имот реката е изчезнала, а след него реката продължава ". Това заяви пред БНР инж. Димитър Куманов от Сдружение "Балканка" в коментар за наводнението в..
Над 33 са наименованите реки в София град. Има и други, които са без имена. Нямаме добра карта , някои реки изчезват, подземните води се изпомпват. Други се вкарват в тръби и се затрупват с отпадъци. Тази картина описа в интервю за БНР Иво Анев, преподавател в УНСС, експерт по логистика и устойчиво управление на риска, основател на фестивала..
Във Великобритания хиляди наскоро завършили медицина гласуваха в подкрепа на стачни действия, само седмици след като започнаха за първи път работа в Националната здравна служба. Британската медицинска асоциация проведе гласуване за стачка сред лекарите, които завършиха медицински учебни заведения това лято и заеха позиции в националното..
Няма опасност от наводнения в Пловдивска област - една от 10-те, за които е обявен оранжев код, стана ясно на извънредно заседание на Областния кризисен щаб. Най-много валежи в Пловдивско се очакват в общините Кричим, Първомай, Садово и Родопи. Червен код за значителни валежи в Източна България Въведени са дежурства при необходимост от..
" Ще положа лични усилия виновните, ако има такива, да получат най-строги наказания, предвидени от закона. С нетърпение очаквам резултатите от..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Крум Зарков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...