Нови шумове са чути от батискафа "Титан", чието мащабно издирване в Атлантическия океан продължава.
Плавателният съд е в неизвестност от неделя, когато се спусна на близо 4 000 метра дълбочина към останките на потъналия преди над сто години "Титаник".
На борда има петима души. Издирването е надпревара с времето, тъй като наличният кислород на подводницата ще свърши до часове.
Има също информации, че преди пет години експерти са изразили загриженост за безопасността на батискафа.
Незаконни пристройки към заведения са установени от Държавния строителен контрол при проверки на барове, нощни клубове и дискотеки след трагедията в македонския град Кочани, където при пожар загинаха десетки младежи. Министър Иван Иванов съобщи, че в част от проверяваните от инспекторите на ДНСК заведения е отказан достъп и се е наложило..
При висока избирателна активност преминава изборният ден в село Стефан Стамболово в община Полски Тръмбеш. На местен референдум хората решават да си върне ли населеното място старото име Градина. Преди 30 години с указ на президента Жельо Желев село Градина получава името Стефан Стамболово на името на бележития ни общественик и държавник...
Вкараха в ареста на полицията в Берковица 22-годишен шофьор с наркотици. Младежът е от населено място от област Търговище, но е установен в берковското село Боровци посред бял ден. Колата, управлявана от младия водач е спряна за проверка вчера към 16 часа пред сградата на Народно читалище "Развитие" в берковското село Боровци. Пробата..
Броят на загиналите при руския ракетен удар по украинския град Суми нарасна на 31 души, сред тях са и две деца. 84 са ранените, включително 10 деца. Двете руски балистични ракети поразиха центъра на град Суми, в близост до руската граница, два дни след срещата на американския пратеник Стив Уиткоф с руския лидер Владимир Путин в Санкт..
По случай Палмова неделя, над 40 000 богомолци и туристи, присъстваха на литургията "Ангел Господен" на площад "Св.Петър" в Рим. Тя бе изнесена от упълномощения от папа Франциск кардинал Леандро Сандри. Папа Франциск, който се възстановява от прекараната двустранна пневмония, се появи след края на литургията и поздрави присъстващите. Папа..
Новите американски тарифи на митата няма да влияят на плащанията по договорите за българските F-16. Това каза за "Хоризонт" временно управляващият Посолство на САЩ в София Сюзън Фалатко: "Следващите самолети F-16 вече са платени. Не се очакват никакви проблеми по отношение на допълнителните такси. Не се очакват забавяния по доставките. Те се..
Автобус и два леки автомобила са катастрофирали на автомагистрала "Струма". Инцидентът е станал преди първи тунел в посока София.. Пострадал е водачът на един от леките автомобили. Той е почувствал болка в главата и е откаран в пернишката болница със съмнение за комоцио. Сред пътуващите в автобуса няма пострадали. Те са транспортирани с друг..
България след Освобождението е проявявала няколко пъти форми на субектност – Съединението, двете балкански войни. Всичко това завършва с две..
Исканията ни са мирни, справедливи и честни - човешки искания - право на живот и да не се налага да излизаме, за да го искаме. Това заяви пред..
Преди около 100 години, в навечерието на Втората световна война, започва емиграция на учени - евреи, от Германия в посока САЩ, най-известният подобен..