Шампионът в многобоя Божидар Златанов с шест медала на ДП по спортна гимнастика

Божидар Златанов
Снимка: Александър Филипов

Шампионът в многобоя Божидар Златанов спечели шест медала на финалите на отделните уреди при мъжете на Държавното лично отборно първенство по спортна гимнастика, което се проведе в тренировъчната зала на "Арена София".

Състезателят от клуб Интерком груп Черноморски юнак (Варна) взе златото на успоредка с оценка 14.050 точки, на висилка с 12.850 и на прескок с 13.950 точки. На земя Златанов остана втори с 13.200 точки, а на кон с гривни и на халки е трети съответно с 12.450 и 13.600 точки.

Димитър Димитров от ЦСКА стана шампион на земя с 13.600 точки и трети на прескок с 13.575 точки.

Теодор Трифонов е първи на кон с гривни с 13.500 точки, втори на висилка и трети на успоредка и земя.

Братята Христос Маринов и Исус Маринов станаха първи и втори на финала на халки.

Руслан Делибалтов от ЦСКА взе сребро на прескок и на успоредка, както и бронз на висилка, а Раян Радков стана вицешампион на кон с гривни.

На финалите при жените по две златни отличия завоюваха Виктория Чакова от клуб Стрийт Уоркаут и Кристина Димитрова (Етър-Стил).

Чакова е първа на смесена успоредка с 8.250 точки и на земя с 11.533 точки, както и втора на греда с 10.750 точки.

Димитрова взе златото на прескок с 12.575 точки и на греда с 11.050, а на земя взе сребро с 10.766 точки.

По публикацията работи: Светослав Табаков

1, 2, 3... 13-а титла за Лудогорец

Лудогорец стана шампион на България за 13-ти пореден път, след като победи ЦСКА с 3:1 у дома в дербито от 32-ия кръг на Първа лига, съобщи БГНЕС. Пред своите фенове в Разград "орлите" доказаха, че отново са без конкуренция в България и надвиха "червените", за да ликуват със златните медали. Лудогорец имаше нужда от една точка на "Хювефарма Арена", за..

публикувано на 11.05.24 в 21:38
Джеймс Мадисън от Тотнъм получава поздрави от публиката след края.

Тотнъм изхвърли Бърнли, Лутън също отпада от Висшата лига

Отборите на Бърнли и Лутън се сбогуваха с Висшата лига само един сезон, след като заедно с Шефилд Юнайтед спечелиха промоция. Кръг преди края на сезона в английския елит Шефилд и Бърнли са сигурни изпадащи, докато има само теоретичен шанс да остане. "Шапкарите" трябва да победят в последния кръг като домакин Фулъм, като наваксат 13 гола изоставане..

публикувано на 11.05.24 в 20:36
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов отпадна на полуфинал в Маутхаузен

Българският тенисист Димитър Кузманов отпадна в полуфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Маутхаузен, Австрия с награден фонд от 121 хиляди евро, информира БТА. Пловдивчанинът, който е на 260-о място в световната ранглиста, отстъпи на намиращия се със сто позиции пред него Йозеф Ковалик от Словакия със 7:6(10), 3:6, 0:6 след точно два..

публикувано на 11.05.24 в 20:28

Арда спечели точките срещу Ботев (Пловдив)

Арда Кърджали постигна победа след обрат с 2:1 над гостуващия Ботев Пловдив в мач от 33-ия кръг от българския шампионат.   Гостите, които в следата на следващата седмица ще играят финал за купата на България срещу шампиона Лудогорец, имаха аванс на полувремето, но допуснаха обрат след почивката.  Ботев Пловдив поведе в резултата в 32-ата минута,..

публикувано на 11.05.24 в 20:24

Стилияна Николова спечели многобоя на държавния шампионат

Стилияна Николова от клуб Илиана спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика категория "Елит" и приз "Мария Гигова" в София. Николова събра 141.975 точки (37.500 на обръч, 34.725 на топка, 34.600 на бухалки и 35.100 на лента). Вчера тя игра с обръч и топка, а днес с лента и с бухалки, където допусна грешки...

публикувано на 11.05.24 в 20:06

Трета етапна победа за Тадей Погачар в Джирото

Лидерът в генералното класиране в Обиколката на Италия Тадей Погачар от отбора на Обединените арабски емирства постигна третата си етапна победа в състезанието. В осмия етап той измина най-бързо 152-километровата дистанция от Сполето до Прати ди Тиво, като финишира за 4 часа, 2 минути и 16 секунди. Словенецът, който спечели и вчерашния индивидуален..

публикувано на 11.05.24 в 18:38
Магомед Рамазанов спечели пета олимпийска квота в борбата

Магомед Рамазанов спечели пета олимпийска квота в борбата (обновена)

Магомед Рамазанов е петият олимпиец за българската борба, след като националът на 86 кг свободен стил направи фантастичен турнир на квалификациите в Истанбул и спечели квалификационния си мач срещу световния вицешампион Владимери Гамкрелидзе (Грузия) в заключителните секунди на схватката. Рамазанов е първият олимпиец за България в..

публикувано на 11.05.24 в 18:28