Двама 17-годишни сирийци са открити в тайник на лек автомобил на ГКПП "Капитан Андреево", съобщават от прокуратурата.
Автомобилът пристигнал на пункта на 1 юли е управляван от 29-годишна българка, а с нея е пътувал 36-годишен мъж. Нелегалните мигранти са транспортирани от турския град Одрин до България.
Тайникът е бил изработен в долната част на автомобила. По искане на прокуратурата съдът е оставил в ареста 36-годишния българин, който е пътувал в колата. Мярката за неотклонение може да се обжалва пред Окръжен съд - Хасково. На шофьорката е наложена парична гаранция.
Бивши израелски военнослужещи призоваха освобождаването на израелските заложници, държани в ивицата Газа, да се превърне в приоритет пред войната срещу "Хамас", предаде ДПА, като се позова на "Аарец". Призивът беше отправен в писмо, подписано от 472 израелски военни от специалните сили, в това число и 135 активни резервисти. В него те казват, че..
Цената на яйцата у нас се е понижила с 18% за една година. Според данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържища, цените са под нивата от 2024 г. и се доближават по-скоро до тези от 2023-та. Тенденцията се потвърждава от данни на Евростат – цената на българските яйца е около 23% под средната за ЕС . Да се избират български яйца ,..
Всяка форма на завишаване на контрола на пътя ще помогне. Ако има технически средства, те трябва да бъдат използвани. Не трябва да се отива обаче в крайности. Това заяви пред БНР инж. Иван Петков - експерт по пътна безопасност. Според него новите мерки, които минаха на първо четене, ще имат възпитателен ефект : " Водачите по нашите..
В разгара на търговската война със Съединените щати Китай обяви, че е сменил представителя си за международната търговия. Това става успоредно с продължаващата обиколка на президента Си Дзинпин в няколко държави от Южна Азия. Американският президент Доналд Тръмп е отворен за преговори с Китай, но, "топката е в тяхното поле". Така от Белия дом..
В 18 ч. довечера, на кръстовището на бул. "Цар Борис III" и Горнобански път, ще се проведе седми поред граждански протест "Срещу безхаберието на пътя в Княжево". Те искат да се спазва ограничението на скоростта по "Цар Борис III” и да се подобри контролът. Исканията на протестиращите са ежедневен и постоянен контрол на скоростта по бул. "Цар Борис..
Враца е домакин на първия у нас Фестивал на технологичните иновации. В него ще участват водещи компании, учени, експерти и иноватори от страната и чужбина. Първият български автономен подвижен робот "Mito" и "PENka" - дистанционното за управлението му, станции за телемедицина, очила за виртуална реалност, термални изображения с изкуствен..
Парламентарната регионална комисия обсъжда законопроект на депутата Божидар Божанов от групата на ПП-ДБ за изменение и допълнение на Закона за пътищата. С него се цели да се децентрализира продажбата на електронни винетки и маршрутни карти, като се засили конкуренцията. Според вносителите на законопроекта, централизацията на услугата в..
В Плевен отбелязват 25 години от създаването на първото частно лечебено заведение за извънболнична и болнична медицинска помощ в Северна България...
Обява за предстоящо бутане на незаконни постройки е била разлепена върху домове в ромската махала в столичния квартал "Захарна фабрика". Местната..
В училище трябва да се изучава вероучение , изказа мнението си пред БНР Иван Стамболов - журналист и публицист. Според него предлагането на..