Новак Джокович продължава похода към защитата на титлата си на "Уимбълдън". Сърбинът записа впечатляваща победа в три сета над Стан Вавринка в сблъсъка им от 3-тия кръг с 6:3, 6:1, 7:6(5). Това бе негов 21-ви успех над този съперник от 27 изиграни мача. Също така Ноле продължи страхотната си серия от 31 поредни победи на "свещената трева" в Лондон.
Още от началото на мача Джокович стоеше по-добре на корта. Той пропусна да направи ранен пробив още във втория гейм, но стори това в шестия и това се оказа достатъчно, за да спечели сета с 6:3.
Във втория сет Джокера бе още по-безпощаден и даде само един гейм на своя съперник.
Вавринка изненадващо показа дух и не се предаде, а напротив. В третия сет бе напълно равностоен успя доста да притесни сърбина, като докара нещата до тайбрек, а в него поведе с 5:3 точки. Ноле обаче спечели четири поредни точки и по този начин обърна нещата в своя полза, като взе сета и мача.
В следващия кръг Джокович ще се изправи срещу поляка Хуберт Хуркач, който успя също в три сета да се справи с Лоренцо Музети.
Вицешампионът във Формула 3 за 2025 година Никола Цолов и неговото семейство се прибраха днес в България. Състезателят на „Кампос Рейсинг“, който допринесе изключително за титлата при конструкторите, сподели впечатленията си от сезона специално за БНР. „Моята оценка за сезона е висока. Вложихме много труд, свършихме много работа още в края на..
Над 500 гимнастички са подали заявки за участие във второто издание на международния турнир „Големият приз“. Надпреварата ще се проведе на 12 и 13 септември в клубната зала на стадион „Георги Аспарухов“, организатор е КХГ „Левски“. „Миналата година започнахме провеждането на турнира и имаме амбицията да го превърнем в традиция. Входът и тази година..
Уилиам Чолов завърши на пето място при дебютното си участие на световно първенство по бокс при мъжете. В четвъртфиналите в категория до 80 килограма на шампионата в английския град Ливърпул българският боксьор отстъпи с 0:5 (26:30, 26:30, 26:30, 26:30, 26:30) пред европейския шампион Габриел Веочич от Хърватия. Чолов игра много смело през целия двубой..
Семьон Болдирев стана четвъртият и последен български боксьор, който се класира за четвъртфиналите на световното първенство за мъже и жени в Ливърпул. В категория до 85 килограма Болдирев, който е дебютант на подобен форум при мъжете, се справи с 3:2 (27:28, 27:28, 30:25, 29:26, 29:26) гласа с турчина Самет Ерсой. Ерсой бе санкциониран от съдиите с..
Англия победи лесно с 5:0 като гост Сърбия в двубой от квалификационна група "K" за Мондиал 2026. Островитяните решиха крайния изход от мача още преди почивката. В рамките на само 3 минути се стигна до две попадения във вратата на сърбите, които не можеха да противодействат на по-класния си противник. В 33-ата минута Хари Кейн реализира с глава след..
40-годишната ни ветеранка в бокса Севда Асенова изигра последния мач на световно първенство в богатата си кариера. На шампионата на планетата в Ливърпул тя изигра много достоен мач, но бе ощетена от рефера на ринга, който във втория рунд й присъди цели две наказателни точки за навеждане на главата срещу представителката на домакините от Англия Алис..
Младежките национални отбори по футбол на Азербайджан и България завършиха 1:1 в мач от квалификациите за Евро 2027 в Сърбия и Албания. Рустамов вкара за домакините на стадиона в Баку в 41-ата минута, а в 44-ата Никола Илиев изравни. Мачът бе втори за нашите в група Б, след като те спечелиха срещу Гибралтар в Пазарджик с 3:0. Българските футболисти..
Свидетели сме на една груба злоупотреба с правосъдие , престъпление срещу правосъдието, тъй като на четирима младежи им се вменява действие, което те..
Това е отделен кадър, никой не знае кога е започнал конфликтът . Аз видях един откъс, в който между неясни фигури има някакъв диалог, който може да е..
Съпругата на старши комисар Николай Кожухаров сподели пред БНР актуални данни за състоянието му: " Възстановява се, в Интензивно отделение е"...