Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Победа и загуба за българи на Балканиади по волейбол

Девойките загубиха от туркините с 1:3
Снимка: БФВ

Отборът на България победи Гърция с 3:0 (25:17, 25:20, 25:20) във втората си среща от група С на Балканското първенство по волейбол за юноши до 19 години. Двубоят в Тирана (Албания) продължи по-малко от час и половина, а българският тим се представи много убедително.

Селекционерът Мирослав Живков започна със състав Александър Цанев, Кристиан Титрийски, Александър Николов, Виктор Жеков, Александър Къндев, Николай Иванов и Константин Чипев-либеро. Българите се класираха като най-добър втори отбор в групите с актив от 3 точки (1 победа, 1 загуба), но и спечелен гейм в мача със Сърбия.

При девойките отборът на България не успя да се класира за финала на Балканското първенство по волейбол за жени под 19 години, на което страната ни е домакин. Пред горещата подкрепа от трибуните в столичната зала „Христо Ботев" момичетата на Борислав Крачанов отстъпиха с 1:3 (17:25, 25:20, 15:25, 25:27) пред Турция. 

България завърши с двойно повече грешки от съперника - 24 срещу 11, като 18 от тях бяха на сервис, а в същото време записа едва 4 аса. Капитанът Ива Дудова реализира 17 точки, а 14 добави Виктория Димитрова. 

Така в петък от 15,30 часа българките излизат срещу Черна гора в спор за бронзовите медали. Двата тима вече се срещнаха веднъж на Балканиадата, като победата бе за България с 3:1. Финалът между Турция и Сърбия е с начало 18 ч.
По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Локомотив и Черно море завършиха 1:1

Локомотив (София) и Черно море си вкараха по един гол

Отборите на Локомотив (София) и третият от миналия сезон Черно море завършиха 1:1 в столицата в първия кръг за новия сезон 2025/2026 във футболната Първа лига. Гостите от Варна поведоха в 19-ата минута с попадение на Асен Чандъров, а „железничарите“ изравниха в 32-ата минута чрез Анте Аралица. Анте Аралица опита да затрудни вратарят на Черно..

публикувано на 18.07.25 в 23:21
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите в Хамбург

Първата ракета на България при жените Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамбург (Германия) от сериите УТА 250 с награден фонд 275 094 евро. Томова загуби от петата в схемата и полуфиналистка от "Ролан Гарос" Лоис Буасон (Франция) с 3:6, 3:6. Двубоят продължи 68 минути. Българката започна..

публикувано на 18.07.25 в 23:10
България победи с 3:0 Китай

Волейболистите категорични срещу Китай – 3:0

Отборът на България победи с 3:0 (25:23, 25:16, 25:) домакина на финалите Китай в двубой от Лигата на нациите по волейбол за мъже. В полския град Гданск "трикольорите" не срещнаха сериозни трудности с азиатците и се поздравиха с крайния успех след близо час и половина, демонстрирайки силна игра в защита. Селекционерът на българския отбор..

публикувано на 18.07.25 в 23:07
Стилияна Николова

Стилияна Николова е на два финала в Милано

Стилияна Николова се класира за финалите на обръч и на топка, а Ева Брезалиева остана извън най-добрите осем на тези два уреда на последната за сезона Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Николова стартира с неточности в композицията с обръч, но на топка показа стабилна игра и с общ актив от 57.450 (28.300 на..

публикувано на 18.07.25 в 21:19
Божидар Саръбоюков

Божидар Саръбоюков спечели сребро на eвропейското

Божидар Саръбоюков спечели сребро в скока на дължина на eвропейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия). Българинът записа най-добро лично постижение за сезона и второ най-добро в кариерата си, скачайки 8.21 метра при третия си опит. Той беше начело във временното класиране до петите опити, когато Ерван Конате..

публикувано на 18.07.25 в 21:16
Никола Караманолов

Никола Караманолов е седми в Европа на 100 м

Никола Караманолов зае седмо място във финала на 100 метра на европейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия). Българинът постигна 10.47 секунди. Шампионската титла спечели Джеф Ериус (Франция) с резултат 10.28 секунди. Призовата тройка допълниха Нсикак Екпо от Нидерландия с 10.30 секунди и испанецът Абел Жордан,..

публикувано на 18.07.25 в 20:17
Преизбраха ръководството на федерацията по карате

Преизбраха ръководството на федерацията по карате

Досегашните президент и вицепрезидент на Българската национална федерация карате - Николай Цанев и Димитър Спасов бяха преизбрани по време на Общото събрание на централата, което се проведе в сградата на Министерството на младежта и спорта. Двамата получиха 62 гласа "за", 0 "против' и 0 "въздържал се" по време на гласуването сред 63-а..

публикувано на 18.07.25 в 19:55