От днес започва седмица на много високи температури в Гърция. Здравното министерство съветва за предпазни мерки.
Продължава борбата с пожарите. Засега налага евакуиране на туристи.
В района на област Атика след четири дни борба с огнения фронт пожарът е овладян, съобщават от Гражданска защита.
В последните часове най-мащабен е пожарът на остров Родос. Горят борови гори. Хотелите засега са далеч от огнената стихия и не се налага евакуация, съобщиха местните власти.
Туристите продължават почивката си, посочват хотелиерите от Родос.
В рамките на европейската взаимопомощ Гърция получи хеликоптери и самолети за гасене на огъня. Шест страни, сред които и България, изпратиха екипи от опитни пожарникари, които действат в помощ на гръцките огнеборци.
Днес извънредно съобщение на министерството на здравеопазването предупреждава за голям риск за възрастни хора и малки деца от високите температури. Според прогнозите от днес в рамките на седмица температурите ще бъдат екстремни на ниво около 44 градуса.
Въвеждане на постоянен механизъм за наблюдение на цените на храни, горива, енергия и лекарства, и наблюдение на рисковите пазари при въвеждането на еврото, предложиха двамата основни конкуренти за поста председател на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК). Десетимата кандидати бяха изслушани от депутатите в ресорната Комисия по икономическа..
Случващото се в държавата изглежда като доказателство за това, че живеем в прокурорска република. Това заяви пред БНР Николай Стайков, АКФ. "Парите и кариерата, които са най-ценните активи в политиката, са в ръцете на изпълнителната власт. Но над нея има един огромен чадър – прокуратурата – най-мощният и независим, но в лошия смисъл на..
Продължават да се наливат непрекъснато пари за лекарства и болнична помощ, каза проф. д-р Христо Хинков, бивш министър на здравеопазването , в интервю пред БНР. В предаването "Нещо повече" той коментира парите за здравеопазване – бюджета на НЗОК за 2025 г. "Медикодиагностичните дейности, извънболничната помощ, са само 3% от общото..
Украйна никога няма да признае окупираните територии за руски, заяви на пресконференция президентът Володимир Зеленски, цитиран от Укринформ: "Няма да признаем никои от териториите, окупирани от Русия. Това е факт. Нашият народ се сражава за това, нашите герои дадоха живота си. Толкова много хора бяха ранени, толкова много страдания понесохме. Ето защо..
ЕС да позволи на своята администрация да предприема по-бързи процедури в случай на война или други кризи със сигурността от голям мащаб. Трябва да бъде развит и европейски стълб в НАТО, който да може да действа автономно в случай на необходимост. Това се казва в приета от Европейския парламент в Страсбург резолюция. Общността трябва да..
Парламентарната Комисия по демографската политика, децата и семейството прие на първо гласуване проект за промени в Закона за закрила на детето, внесен от Тошко Йорданов и група народни представители от "Има такъв народ". С него се правят редица промени в Закона за здравето, Наказателния кодекс и други нормативни актове. Сред тях е забрана на..
42-годишен работник е пострадал от токов удар на строителен обект в Девин. Мъжът е наливал бетон на строеж на хотел в местността "Струилица“. На мястото са пристигнали полиция, пожарна и линейка. Мъжът е с обгорена ръка, но без опасност за живота. Транспортиран е за прегледи в областната болница в Смолян.
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Има ли опасност земеделските площи да останат без възможности за поливане, след като излязоха тревожните статистики за незапълнени обеми на големите..