Възстановени са дишането и сърдечната дейност на 8-годишното момченце, което беше поразено от мълния в Бургас. Инцидентът е станал в 18.40 часа тази вечер по време на кратката гръмотевична буря в града.
8-годишното момченце се е разхождало с родителите и сестра си в Морската градина, когато внезапно започва гръмотевична буря. Те са тръгнали към близкото заведение, за да се скрият от дъжда, но детето е ударено по пътя от мълния.
Линейката пристига на мястото на инцидента за минути и момченцето е отведено в Спешния център на Бургаската болница. Зам.-директорът на здравното заведение Светослав Тодоров:
"В 19 ч. на територията на Мултипрофилно спешно отделение на УМБАЛ Бургас е докарано дете в клинична смърт, носено от баща си, без дихателна и сърдечна дейност. Благодарение на бързите и адекватни мерки на колегите то е възстановило сърдечна и дихателна дейност, подпомагано чрез апаратна вентилация. Към момента е настанено в отделението по анестезиология и интензивно лечение с опасност за живота. Извършват се допълнителни образни изследвания, които да установят всички наранявания, както и допълнителна консултативна дейност. Доколкото разбрах, семейството е от Бургас. Разбрах, че се е случило на плажа, не мога да дам допълнителни подробности".
Миналата година 18-годишно момиче беше ударено от мълния в Приморско. Благодарение на адекватната намеса отново на бургаските лекари след повече от месец лечение момичето се възстанови.18-годишната Теодора дълго след това благодари на своите спасители.
Украински дронове отново са атакували Рязанската нефтена рафинерия тази нощ. При руска атака в Днипро е причинен пожар в промишлен обект. Руски и украински източници съобщават за взривове в Рязанската рафинерия и избухнал пожар. Командващият украинските дронови сили съобщи, че са били нанесени удари и срещу склад за гориво в окупираната..
Жътвата на пролетните култури слънчоглед и царевица започна в Добруджа. До момента добивите напълно оправдават песимистичните прогнози на земеделските производители , а полета с царевица вероятно ще бъдат само почистени в подготовка за предстоящата есенна сеитбена кампания поради липса на реколта. Четвърта поредна година финансовите резултати в..
Прокуратурата днес ще повдигне обвинения на четиримата задържани за побоя над директора на полицията в Русе старши комисар Николай Кожухаров. Той остава в Интензивното отделение на болница "Канев", без опасност за живота. Четирима задържани за нападението над шефа на полицията в Русе - трима на 19 г. и един на 15 г. Трима от нападателите са на..
Или ще има споразумение за прекратяване на огъня в Украйна, но без войски от коалицията на желаещите, или ще има войски, но без споразумение . Това прогнозира пред БНР дипломатът и бивш заместник-министър на вътрешните работи Любомир Кючуков. Ако се стигне до разполагане на войски без споразумение, на практика това ще бъдат..
В пикови и кризисни моменти се сещаме, че институциите не работят. Има наследени и натрупани дефицити, които се правехме, че не виждаме. Обществената ни тъкан е ерозирала, разядена. Общността не се съпреживява като общество и всеки смята, че правилата не се отнасят за него . Този прочит направи в интервю за БНР политологът Любомир..
Президентът Доналд Тръмп призова европейските лидери да спрат да "финансират" войната на руския президент Владимир Путин в Украйна и ги обвини, че не са оказали натиск върху Китай, заради помощта му към Москва. Телевизия Fox News съобщава, че след разговор между Тръмп, украинския президент Володимир Зеленски и европейски лидери, които бяха в..
Пожарът в Национален парк "Рила" се разраства. Във високата част на планината снощи са се активирали нови огнища. Горят хвойнови храсти и клек под връх Исмаилица. Димът от пожара в Рила стигна и в Благоевград Вятърът е основната причина за разпалването. Целият район е силно задимен. Над 80 служители от..
В анкетата на Момчил Драганов може да чуете какво мислят хората за работата на депутатите.
Лекар специализант по анестезиология с месечно възнаграждение в размер на 5 хиляди лева – за тази позиция, обявена от областната болница в Габрово, няма..
Ангелина Грозева е журналистка и актриса. Познаваме я от атрактивното ѝ присъствие в Детското БНР, гледали сме я в постановката "Клюки от Ада". За..