Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Руски военен кораб е повреден при атаката на базата до Новоросийск

Снимка: novavarna.net, архив

Украйна е атакувала с безекипажни катери руска военноморска база в близост до пристанищния град Новоросийск на Черно море, заяви руското министерство на отбраната. Москва също така съобщи за нападение с украински дронове срещу Крим. Същевременно Киев обяви, че Русия вече е изстреляла близо 2000 нападателни дрона "Шахед" срещу Украйна, повечето от които са били свалени.

По време на атаката срещу Новоросийск е бил повреден руският десантен кораб "Оленегорски Горняк" Той е получил сериозен пробив и в момента не може да изпълнява бойните си мисии, заяви източник от украинското разузнаване. По-рано беше съобщено, че руски бойни кораби са унищожили украинските безекипажни катери, атакували тази сутрин руската военноморска база, близо до град Новоросийск на Черно море. Заради атаката пристанищните власти временно са спрели движението на всички кораби.

Същевременно руското министерство на отбраната заяви, че силите за противовъздушна отбрана са свалили тази сутрин 10 украински дрона над Крим и са заглушили три дрона със средства за радиоелектронна борба.

Украйна съобщи, че руските сили са обстреляли Херсонска област 53 пъти през последното денонощие. По данни на областния управител Олександър Прокудин при обстрелите са ранени девет души.

Във вечерното си видеообръщение украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Русия вече е изстреляла над 1960 нападателни дрона "Шахед" срещу Украйна, като по-голямата част от тях са били свалени. По думите му тежките боеве не стихват, но украинската сила е тази, която доминира.



По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Прилагане на орална ваксина срещу полиомиелит в Пакистан.

СЗО започна ваксинация срещу полиомиелит в Газа

В Ивицата Газа започна нова масова ваксинация на деца срещу полиомиелит, организирана от Световната здравна организация.  Планира се над 590 хиляди деца под 10 години да получат орална ваксина тип 2, за да бъдат защите от детски паралич. Кампанията ще продължи до 26-и февруари. Причина за здравната инициатива беше установяването на вируса на полиомиелит..

публикувано на 23.02.25 в 05:37
Киър Стармър

Киър Стармър: В интерес на Доналд Тръмп е да подкрепя Украйна

Британският премиер Киър Стармър обяви, че е в интерес на американския президент Доналд Тръмп да подкрепя Украйна. Коментарът на Стармър беше публикуван на сайта на седмичника "Сън" късно в събота, малко преди третата годишнина от началото на руската инвазия в Украйна на 24-ти февруари.  "В интересите на Великобритания и Съединените щати е да подкрепят..

публикувано на 23.02.25 в 05:35
Доналд Тръмп

Тръмп: Войната в Украйна трябва да приключи и да обезпечим парите си

Американският президент Доналд Тръмп обяви, че се опитва да си върне от Украйна парите, които Вашингтон е предоставил на страната като помощ във войната с Русия. Тръмп също така подчерта, че работи за постигане на примирие между Москва и Киев.   "Мисля, че това ще приключи. Трябва да свърши, защото е ужасно да се наблюдава какво се случва. Преговарям с..

публикувано на 23.02.25 в 05:33

Екстремно ниски температури регистрират в Кипър

Тази нощ е най-студената в Кипър, обяви Метеорологичната служба, която обяви оранжев код за изключително ниски температури в сила от 22.00 ч. снощи до 8.00 ч. тази сутрин. Страната замръзва при минус 11, с възможност да бъде надминат досегашният рекорд. Властите препоръчаха да се избягва пътуване заради опасните пътища. Екстремните..

публикувано на 23.02.25 в 05:31

Патриарх Даниил отслужи празнична вечерня в новата българска църква в Лондон

Новата българска църква в Лондон отвори врати и лично патриарх Даниил отслужи празнична вечерня в присъствието на над 300 миряни.  Новият храм се казва “Свети Йоан Рилски”.  Официалното му откриване ще бъде в неделя.  На церемонията бяха и Западно- и Средноевропейският митрополит Антоний, Видинският митрополит Пахомий, ректорът на Софийската..

публикувано на 22.02.25 в 21:58

Българи, румънци и молдовци се събраха на "Празник на мартеницата“ в Брюксел

Представители на общностите на България, Румъния, Молдова се събраха за трета поредна година на "Празник на мартеницата“ в Брюксел.  Български деца от различни краища на Белгия танцуваха под звуците на тази позната песен "Без радио не мога".  Техни връстници се включиха в ателиетата за изработване на мартеници. Таня Станева, президент на..

публикувано на 22.02.25 в 21:35

Полиция в градския транспорт в Гърция заради крадците и хулиганите

Полиция охранява пътниците в градския транспорт в Гърция. Арестуват крадци и реагират на всякакви хулигански прояви. След много случаи на кражби и хулиганско поведение в градския транспорт гръцката полиция засили мерките за сигурност на пътниците. Само за ден в Атина униформените извършиха седем ареста за кражби в градския транспорт...

публикувано на 22.02.25 в 21:25