Фигуристът Филип Каймакчиев ще е с нова кратка програма през нови сезон при мъжете. Амбицията на спортистът, който през декември ще навърши 20 години е да усложнява програмите си и да подобрява останалите аспекти на пързалянето си.
Идеята за новата програма се ражда неочаквано, докато е на лагер в италианскияград Бергамо през май и то време на тренировка, докато една от италианските спортни двойки играе волната си програма. Част от нея е поставена по музика от филма "Аладин", в който играе Уил Смит. Чувайки мелодията, българинът започва да импровизира и всички треньори са единодушни, че именно това трябва да е музиката за новата му кратка програма. След прибирането си в България съчетанието е поставено с хореографа Таня Соколова, а на публиката предстои да види Филип в ролята на "бандит" на леда. Остава да се изработят всички детайли по стъпките в програмата, за което грижа има Найден Боричев от клуб "Айс пик", чиито състезател е Каймакчиев.
В Италия фигуристът ни се подготвя под ръководството на Олга Романова, майка и треньор на смятания за бъдещата голяма звезда на италианското фигурно пързаляне Николай Мемола. С нея Каймакчиев работи върху влизането за трудния троен аксел, върху добрата техника на другите тройни скокове и върху четворните, от които вече се справя добре с лутц и флип.
Част от подготовката за сезона включва и работа с беларуския треньор Юрий Тишков в Кранево, който също е помогна за техниката на скоковете.
През новия сезон Каймакчиев ще играе старата си волна програма, а състезателният му календар започва през септември с турнир в Словакия. Следват състезания в Будапеща, Букурещ, както и Denkova-Staviski Cup през ноември, като до края на тази година ще има още едно участие, което все още не е уточнено.
Селекционерът на българския национален отбор Александър Димитров обясни, че България се е опитал да направи максималното, но много фактори са оказали влияние за поражението с 0:2. Треньорът посочи разликата в класите на двата отбора, а също така обърна внимание и на дузпата за домакините. „Турският отбор е много силен и той го показа днес. Има много..
Испанецът Карлос Алкарас се класира за двубоя за титлата на Финалния за сезона турнир на АТП, който се провежда в Торино (Италия). Поставеният под номер 1 испанец се наложи с 6:2, 6:4 срещу Феликс Оже-Алиасим от Канада. В битката за титлата Алкарас се изправя срещу Яник Синер, който защитава титлата си от миналия сезон. Италианецът се наложи със 7:5,..
Гърция спечели срещу Шотландия с 3:2 в двубой от група „С“, а в другата среща Дания и Беларус завършиха 2:2. След двата любопитни резултата Дания е лидер с 11 точки, а шотландците са втори с 10. В решителната среща представителите на Острова приемат скандинавците. Вратарят на ЦСКА Фьодор Лапоухов игра за Беларус при равенството 2:2 при визитата..
Националният ни отбор по футбол загуби с 0:1 гостуването си на Турция, в предпоследния си двубой от 5-та група на квалификациите за световното първенство. Срещата на стадион „Матлъ“ в Бурса регистрира пето поражение в пет мача за българите и те остават на дъното на класирането без точка, само с един отбелязан гол и 18 допуснати. Първата..
Националният ни отбор по баскетбол за жени победи като гост Украйна с 80:60 точки във втората си среща от квалификациите за ЕвроБаскет 2027. Мачът се игра в Рига, а това е втора поредна победа за възпитаничките на треньора Таня Гатева, които са начело в група 5-та група. В първата си среща националките ни разгромиха Азербайджан в Баку със..
Бившият треньор на футболните ЦСКА и Ботев (Пловдив) Душан Керкез вече има нов отбор. Босненският специалист застава начело на гръцкия Атромитос, като договорът му е за година и половина. Керкез започна сезона начело на "армейците", но заради серия от слаби резултати беше заменен от Христо Янев. Преди той води тима на Ботев (Пловдив), с..
Шампионът Марица Пловдив постигна пета поредна победа от началото на новия сезон в Националната волейболна лига при жените. Пловдивчанки спечелиха с 3:0 (25:16, 25:10, 25:14) срещу домакина ДКС Варна. Състезателките, водени от треньора Ахметджан Ершимшек, изпуснаха четири точки аванс още в началото на двубоя и първият гейм вървеше точка за..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
В петиция на родителите на деца с диабет тип 1 и на пациенти с това заболяване се призовава НЗОК да плаща напълно за инсулинови помпи като съвременен..
Проф. Асен Диамандиев е личност, направила много за музикалното образование в своя роден град Пловдив, но и за цяла България. Композитор, диригент,..