Продължават да горят активни пожари в област Еврос. Евакуираха жителите на две села. Правителството обяви държавна помощ към пострадалите от пожарите.
Обстановката с пожарите в област Еврос продължава да е динамична, съобщават пожарникарите.
Тази сутрин силите на Гражданска защита евакуираха жителите на две села, които се намират на около 50 километра от град Орестиада.
Днес е 13-ти ден от началото на пожара и все още има горящи огнища, които се намират във висок горски терен,а в района продължава да духа силен вятър.
В област Еврос работят и пожарникари от шест европейски страни, сред които и 36 българи с четири пожарни коли,информират гръцките власти.
Днес гръцкото министерство за гражданска защита обяви мерките в помощ на пострадалите от пожарите в Еврос.
Държавните помощи включват финансиране по възстановяване на изгорели къщи и ферми, покриват наемите на хората, чийто къщи са силно засегнати, спират данъчните задължения за шест месеца.
Държавна помощ получават работниците от фирми, които са прекратили работа.
Днес в парламента започват дискусии за причините за опустошителните пожари това лято на ниво лидери на парламентарните партии.
В Сърбия продължава протестният поход на студенти, ученици и преподаватели към Белград. Днес се събират колони с участници от Нови Сад ,Суботица и Смедерево. Студентите вече четири месеца протестират с искане управляващите да понесат отговорност за смъртта на 15 души, които загинаха при падането на козирката на жп гарата в Нови Сад. Националният..
Конституционният съд заседава по делото за законността на изборите за 51-ото Народно събрание. От решението, което през последните дни повиши политическото напрежение, ще зависи ще има ли промени в броя и състава на парламентарните групи. Как се стигна до днешното финално заседание на съда по изборното дело? Пет искания за пълно или..
"Източна Европа и в частност България трябва да бъдат привилегировани при получаването на средства за отбрана от ЕС" - това са си казали евродепутатът от ЕНП Андрей Новаков и еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс на проведена среща вчера: "Прибалтика, Полша, Румъния и България трябва да получат приоритетно финансиране, защото понасят..
Председателят на Общинския съвет в Плевен доц. Иван Малкодански свиква извънредно заседание на местния парламент. Съветниците трябва да разрешат проблема с почистването на града след прекратяването на договора с фирма "Паркстрой". Заседанието ще е с една-единствена точка. То ще се проведе в петък от 15 часа в зала "Гена Димитрова"...
Чешки военни от резервния състав на мисията на ЕС в Босна и Херцеговина ЕУФОР-Алтеа пристигнаха в Сараево на фона на повишеното напрежение и политическата криза в страната, след като босненският сръбски лидер Милорад Додик бе осъден за неспазване на решенията на върховния представител на международната общност в страната, предаде БТА. Чехите..
Вятър със скорост от 14 до 17 метра в секунда, което е около 55-60 километра в час, е вилнял в района на Монтана тази нощ. Това е станало за около половин час след 2:15 часа. В последствие е имало стихване и нов порив от 6:15 до към 8:00 часа сутринта, уточняват от хидрометеорологичната обсерватория в Монтана. Засега няма сигнали за..
Египет обяви днес, че оценява изявлението на американския президент Доналд Тръмп, че няма да изисква от жителите на Ивицата Газа да напуснат анклава, предаде Ройтерс, като се позова на египетското Министерство на външните работи. Тръмп каза вчера, по време на среща в Белия дом с ирландския премиер Михол Мартин, че "никой няма да гони..
" Да излезем, за да защитим правовата държава и свободните и честни избори " – с тези думи в социалните мрежи гражданска инициатива "Правосъдие за..
Има ли опасност земеделските площи да останат без възможности за поливане, след като излязоха тревожните статистики за незапълнени обеми на големите..
Ударихме дъното с тази ситуация , заяви пред БНР политологът Първан Симеонов - създател на социологическа агенция "Мяра". " Каквото и да постанови..