От 2010 година доц. Нушев e хабилитиран преподавател по Нравствено богословие в Богословския факултет, след успешно издържан конкурс за доцент, е назначен към Катедрата по “Систематическо бигисловие”. Той е завършил богословие и културология в Софийския университет през 1996 година, от 1997 година е редовен докторант в Богословския факултет и хоноруван асистент по Нравствено богословие.
Доц д-р Костадин Нушев е бил ръководител катедра „Практическо богословие (2018-2021), преподавател в Катедра теология на Шуменския университет „Еп. Константин Преславски“ (2017-2020) и в други академични и образователни институции. Член на управителния съвет на „Центъра за изследване на катехизичното и религиозното обучение“ към Богословския факултет, на УС на Център за проучване на нови религиозни движения (2005-2011), на секция „Богословски науки“ към Съюза на учените в България (от 2008 г.) и на академичното сдружение „Български форум за междурелигиозен диалог и сътрудничество“. Редактор и член на редколегията на научни и богословски периодични издания – годишното научно издание „Български форум за междурелигиозен диалог“ (2019 г.), годишника „Хармония в различията“ (от 2022 г.) и на месечното църковно- богословско списание „Светодавец“(от 2020).
Доц. Д-р Костадин Нушев е автор на уроците по Християнска етика в учебниците по Религия: Християнство -Православие за 6,7 и 10 клас на Светия Синод на Българската православна църква, одобрени от МОН за преподаване на предмета Религия в българската образователна система. Той е член на Централната етична комисия по трансплантация към министерството на здравеопазването (от 2011 год.), експерт към Културно-просветния отдел на
Светия Синод на Българската православна църква (2014-2023), член на Комисията по журналистическа етика на Съюза на Българските журналисти (СБЖ) от 2021 година, сценарист на документалната поредица „Домът на вярата“ на БНТ, коментатор на Празничното богослужение от ПКХП “Св .Александър Невски“ по БНТ1 и на предаването „Неделна Литургия“ по БНТ2 от 2015 година.
Доц. Нушев поясни още, че в уроците по религия се дава възможност да се открият връзките с българската литература - тоест кои наши писатели и поети имат библейски мотиви в своето творчество, а самият той разработва това в програмата.
Така има урок в учебника за 10 клас - "Библейски мотиви в българската литература". Това е т.нар. междупредметна връзка. Така учениците разбират, че Вазов и Стоян Михайловски имат и религиозна поезия.
По този начин се разширяват познанията на учениците за българските автори и българската литература, изтъкна още доц. Нушев.
Още по темата в звуковия файл.
Отец Вениамин от храма "Света Троица" в Ловеч гради храмове, възстановява манастири и прославя Бога. Завършил е Софийската духовна семинария. 2002 година негово високо преосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил ръкополага отец Вениамин в дяконски чин, след което в свещенически чин. "Вече 22-23 години сме на Божията нива и с Божията..
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..
"Чувствам се, все едно вчера съм била на работа тук. То е като да се върнеш у дома , където и да си ходил по света." Това сподели пред БНР Таня..
За 50-и пореден път в Пазарджик ще се проведат Зимните музикални вечери "Проф. Иван Спасов" - фестивал с традиции, носещ името на своя създател,..