"Задължително трябва да се промени авторът от книга до книга, защото иначе не си личи неговото развитие и той трябва да мисли по различен начин всеки път, сядайки пред листа".
Това сподели в предаването "Нощен Хоризонт" Димитър Петров – Регѝн, автор, пишещ стихове, разкази и приказки, преминал през всякакви професии, включително и тази на хлебаря.
Той продължава да твори и издава, свидетелство за това е една много красива книга, която носи мистериозно заглавие "Дъга от врабчета".
Авторът работи по новото заглавие в течение на година и половина, изгражда тежък и емоционален стил, в който тематичен акцент са вечните ценности. Проблемите на заобикалящия ни свят, търсенето на любовта и себе си в света са само част от засегнатите теми в творчеството на Димитър Петров – Регѝн.
Книгата се радва на огромен интерес, като само в първите две седмици половината от тиража е продаден. Художник на корицата е Мариела Арсова, а редактор на стихосбирката – Денис Олегов.
"Един автор трябва да израства в мисленето си и в чувствата си и да търси отговорите на живота около себе си. Затова мисля, че тази книга е по-различна от последната ми", допълни авторът.
Регѝн се вълнува от човека, от неговата чувствителност, за какво сме на тази земя, какво е любовта - тези въпроси той задава и в последната си нова стихосбирка. И отговорите са в стиховете.
Димитър Петров – Регѝн дебютира на литературната сцена със сборника с разкази "Парченца живот" през 2020 г. Същата година издава четири приказки за деца от поредицата "Зайко и неговите приятели". От 2021 г. пише и стихове, като издава "Отгатнати чувства" и "Това, което някога е било".
Още по темата в звуковия файл.
София Арт Институт е организация, която дава равен достъп до изкуство на всеки. Наред с много други проекти, екипът, воден от пианистката Венета Нейнска, стартира организирането на Хорова академия, в която ще могат да участват ентусиасти от различни възрасти. Под артистичното ръководство на Яна Делирадева и Валентина Георгиева, Хоровата академия ще..
На 24 ноември с официално откриване на барелеф и концерт под надслов „Паметта дирижира времето“ Община Шумен, Симфониета Шумен, гост-солистката Пламена Мангова и диригентът Славил Димитров отдадоха почит към паметта на маестро Станислав Ушев. Барелефът вече е поставен на източния вход на Община Шумен, а негови автори са скулпторът Бехчет Данаджъ..
На 28 ноември в залата на Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" в София ще бъде открит фестивал за съвременна музика, посветен на 100-годишнината от рождението на композитора Андре Букурещлиев - едно от ярките имена във френския авангард през втората половина на ХХ в. Ще бъдат почетени и други забележителни юбиляри - Лучано Берио и..
Националният музикален театър "Стефан Македонски" кани публиката утре на "Кабаре". Спектакълът ще се играе също на 29 и 30 ноември, както и на 2 декември. Това е гротесков спектакъл за едно общество, което се смее, пее и позира, докато светът навън се плъзга към авторитаризъм. " Живеем в глобална версия на този морален парадокс –..
Тази вечер, 27.11, в Сатиричния театър ще се състои предпремиерата на постановката "Примадони", режисирана от директора на трупата Калин Сърменов. "Едно от нещата, които страшно много ми харесаха в този текст, е неговата липса на претенциозност. Това е един откровен текст, който носи след себе си чиста форма на забавление, усмивка и любов..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" почитаме един певец с необикновена съдба, работил основно в оперните театри в Русе, Пловдив и София - баса Алексей Милковски. На 26 ноември се навършват 100 г. от рождението му. Алексей Милковски е потомък на знатна фамилия, чиито корени са във Волжка България. Роден е в..
В сряда, 26 ноември, в Първо студио ще се представи Смесеният хор на на БНР, ръководен от диригентката Любомира Александрова. Началото на концерта е в 19:00 часа, а програмата е особено интригуваща: Ще прозвучат духовни произведения от Ценко Минкин, Золтан Кодай и Ленард Бърнстейн. "Избрали сме три контрастни произведения, като едното от тях..