Стачка блокира транспорта в Гърция и остави затворени училища и държавни учреждения. Само въздушният трафик е по график.
Гръцките синдикати искат да се оттегли проектозакон с промени в трудовото законодателство.
Със знамена и възгласи "оттеглете незабавно проектозакона" демонстрантите протестират срещу предложените промени от правителството в трудовото законодателство.
Синдикати и опозиция са единодушни, че консервативното правителство в Атина с предлаганите изменения нарушава права на работещите и дава в ръцете на работодателите възможност за масови уволнения.
В знак на протест днес напълно е блокиран транспортът в страната. Не се движат влакове и фериботи.
Съдът определи като незаконна стачката на авиодиспечерите, което възстанови въздушния транспорт.
Днес затворени са училища и държавни учреждения, а държавните болници обслужват само спешни случаи.
Въпреки протестите на синдикати и опозиция се очаква законодателните промени да бъдат приети само с гласовете на управляващата партия, която има мнозинство в парламента.
САЩ наложиха днес вето на резолюция на Съвета за сигурност на ООН, настояваща за незабавно хуманитарно прекратяване на огъня във войната между Израел и палестинското ислямистко движение "Хамас" в Газа, предаде Ройтерс. Агенцията отбелязва, че по този начин Вашингтон изпада в дипломатическа изолация, опитвайки се да защити съюзника си Израел...
Министърът на здравеопазването проф. Христо Хинков заяви пред БНТ, че ще подаде своята оставка, ако данните в доклада за констатирани нарушения в "Пирогов" са измислени: "Ако се установи, че данните в този доклад са измислени от експертите, които са писали доклада, аз ще си подам оставката", заяви той. По думите му финансовото състояние..
Украинският президент Володимир Зеленски благоди на българския парламент за препотвърждаването на доставката на БТР-и за Украйна, както и за новия пакет военна помощ. НС одобри предоставянето на допълнителен пакет военна помощ за Украйна В социалната медия "Х" Зеленски написа: "Благодарен съм на българския парламент, че препотвърди..
Фонд "Земеделие" преведе близо 10 млн. лв. на 911 земеделски стопани по схемата за компенсиране на разходи за вода за напояване. Одобреният финансов ресурс по тази схема е общо 16 млн. лв. , като държавната помощ компенсира до 80% от разходите, които фермерите са направили за напояване. За да получи подпомагането, земеделецът..
Гръцките полицаи поискаха от премиера да прекрати всички спортни срещи след като полицай беше тежко ранен от стрелба на фенове след волейболен мач. Асоциацията на гръцките полицаи изпрати искане до премиера Кириакос Мицотакис да се въведат мерки срещу хулиганските прояви на спортни срещи и да се прекратят незабавно всички спортни състезания..
Директорът на дупнишкия театър "Невена Коканова" Валентин Балабанов е подал оставка, казаха за БНР от Общината. Заедно с известния актьор Светослав Пеев, който преди Балабанов беше директор, а след това - главен художествен ръководител, поддържаха високо ниво и творчески тонус сред местната театрална трупа, отбелязват от ръководството на..
Страните членки добавиха двама души в терористичния списък на ЕС. Мярката е в отговор на заплахата от палестинската групировка "Хамас" и атаката срещу Израел на 7 октомври. Санкциите влизат в сила от днес. Добавените лица са Мохамед Деиф – главен командир от 2022 г. на Бригадите "Езедин ал Касам", които са военното крило на "Хамас" и..
След бурни спорове Комисията по отбрана подкрепи предложението България да предостави на Украйна неизправни и с отпаднала необходимост зенитно-ракетни..
Със 124 гласа "за" мнозинството в Народното събрание оттегли двата законопроекта за отпадане на дерогацията за руски петрол. Единият, който беше..
"От моя гледна точка може да се тълкува, че има известни нарушения на конкретни правни разпоредби от Закона за МВР, а и на подзаконовата нормативна..