В италианския град Генуа бе открито 63-ото международно изложение за лодки и яхти, което ще приключи на 26-и септември.
Голямото значение на традиционния панаир, който е един от най-големите в света посветен на развлекателното плаване, бе присъствието на петима италиански министри на откриването му: на транспорта и инфраструктура Матео Салвини, на произведеното в Италия – Адолфо Урсо, на селското стопанство Франческо Лолобриджида, на морската политика Нело Музумечи и на отбраната – Гуидо Кросето. Той изтъкна:
"Това е много повече от изложение! Това е място, което демонстрира амбициите на Италия, имаща древна връзка с морето, което трябва да бъде защитено и почитано с изобретателност и смелост".
Изложени са над хиляда лодки от 2 до 40 метра дължина, изработени от 1043 фирми или с над 4,5% в сравнение с предишната година. Дължи се на увеличената панаирна площ благодарение на проект на архитект Ренцо Пиано за реконструкция на източната крайбрежна част до пристанището на Генуа.
Панаирът е мултиспециализиран за отделните категории - лодки, яхти и суперяхти, извънбордови двигатели, компоненти и аксесоари, ветроходство и др., които го превръщат от повече изложения в едно.
Ще го посети и премиерът Джорджа Мелони.
"Предложението на президента Радев за провеждане на референдум за еврото цели засилване на поляризацията в обществото, предизвикване на политическа дестабилизация и курс към предсрочни избори", написа в профила си във фейсбук Атанас Атанасов от ПП-ДБ. Президентът внася в НС искане за референдум ЗА или ПРОТИВ приемане на еврото през 2026..
"Българският президент, макар и късно, се съобрази с призивите на "Възраждане" и настроенията на огромното мнозинство от българския народ и заяви, че ще внесе искането за свикване на референдум за запазване на българския лев. Ние, естествено, подкрепяме това!" С такава позиция във "Фейсбук" излезе лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов...
Президентът Румен Радев има право да внесе предложение за провеждането на референдум за въвеждането на еврото в България, но Народното събрание има решаващата дума дали такъв референдум да бъде произведен, посочи през БГНЕС Борислав Цеков, доктор по Конституционно право. Президентът внася в НС искане за референдум ЗА или ПРОТИВ приемане..
"В понеделник ще подам молба да бъда освободен от длъжността на секретар на президента по правните въпроси. Причината е предложението да се произведе референдум по конституционно недопустим въпрос, с което не мога да се съглася, съответно да подпомагам". Това написа в пост във "Фейсбук" Крум Зарков. Президентът внася в НС искане за..
Президентът на страната Румен Радев внася в НС предложение за референдум с въпроса: "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута "евро" през 2026 г.?". Това съобщи самият президент в извънредно обръщение към народа и Народното събрание тази вечер. "Днес отбелязваме Деня на обединена Европа, в чийто фундамент здраво са заложени..
Министерството на земеделието и храните напомня на земеделските производители, чиито насаждения са засегнати от падналите градушки, че могат да подават заявления за извършване на оглед и оценка на щетите в Общинските служби по земеделие по местонахождение на имотите. Срокът за подаване на заявленията е до 10 работни дни след настъпване на..
Бащите на българското училище са били дълбоко вярващи и посветени хора, а ние сега се опитваме да ги отделим от техния образ и да ги погребем в гроба на нихилизма и равнодушието. Това каза в предаването "РадиоТочка" Пламен Мирянов, архитект и богослов, собственик на православно радио. Той е управител на строителната компания, която беше в..
Фермери от Банско алармираха миналата седмица в ефира на "Хоризонт" за масово нарушаване на забраната за придвижване и изискванията за паша на..
Със затоплянето на времето трябва да прилагаме забравени неща, за които педиатрите не говорят – децата да се закаляват , да свикнат от ранна възраст..
Гост на "Нощен Хоризонт" е Николай Милчев – поет и писател и чест гост на БНР. Той дълги години бе учител по Български език и литература в..